Tour de Gostyń

Dwa dni rywalizacji zafundowali kibicom kolarstwa w Gostyniu i okolicznym miejscowościom uczestnicy wyścigów rozgrywanych w ramach Solid Road i Solid MTB. Startowali amatorzy, ale emocji nie brakowało. Byli wśród nich także byli zawodnicy z zawodowego peletonu. Na starcie wypatrzyliśmy m. in. byłego mistrza Polski Dariusza Wojciechowskiego i jednego z bardziej utytułowanych wychowanków KKS-u Gostyń Mateusza Mroza, byłego reprezentanta zawodowej grupy Mróz Borek Wlkp. i włoskiego Amore&Vita.

Wysoka formę zaprezentował Przemysław Rozwalka z leszczyńskiej ekipy Strefasportu.pl MV Invest, wygrywając Solid Road, czyli wyścig szosowy ze startu wspólnego. Drugi finiszował jego klubowy kolega Damian Miela, a trzeci finiszował Mikołaj Konieczny z Lipna, na co dzień reprezentujący grupę Huram z Rybnika. Wojciechowski zajął miejsce w czołowej dziesiątce. Mateusz Mróz większa wagę skoncentrował na Solid MTB, czyli maratonie w terenie leśnym, który odbył się następnego dnia. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Gogolewska z Merx Team.
Dystans na Solid Road wynosił 74 km. Kolarze ścigali się na trasie w kształcie pętli, która prowadziła z Gostynia przez Dusinę, Daleszyn, Osowo, Stankowi i Stary Gostyń. Peleton pokonał ją czterokrotnie. Start i meta znajdowały się przy stadionie OSiR-u. W rywalizacji wzięło udział 152 kolarzy.

Po dwóch rundach (pierwszą rozegrano w Krzywiniu) prowadzi w klasyfikacji Damian Miela. Trzecia, finałowa runda Solid Road odbędzie się 25 sierpnia w Bodzyniewie.

Następnego dnia w Gostyniu odbył się Solid Maraton MTB. Na najdłuższym dystansie – 65 km – najszybszy okazał się Bartłomiej Oleszczuk z grupy Rybczyński Bikes Remmers TP-link Team, zdobywając aż 5 minut przewagi nad rywalami. Drugi finiszował Paweł Wasiński ze Strefasportu.pl. Za nim przyjechał na metę Mateusz Mróz z teamu Mróz Rowery Poznań. Przemysław Rozwalka, który dzień wcześniej triumfował na szosie, finiszował w maratonie na 5 miejscu

Na dystansie Mega (34 km) wygrał Wojciech Polcyn z ekipy VW Samochody Użytkowe MTB Team. Trzecie miejsce zajął Mariusz Chyła z Real 64-sto Leszno. W wyścigu na dystansie Mini (25 km) zwyciężył Michał Kaźmierczak z Real 64-sto Leszno.

Następna runda Solid MTB odbędzie się 29 lipca w Nowym Tomyślu. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Cały artykuł jest również dostępny w 28 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska