Towarzyska wygrana z Red Dragons

Bardzo pożyteczny sparing w przerwie świątecznej rozegrała futsalowa drużyna z Leszna, która pokonała w Pniewach grający w ekstraklasie zespół Red Dragons 3:2.

Leszczynianie, którzy zajmują 7 miejsce w tabeli I ligi nie chcieli mieć długiej przerwy bez gry i sportowej rywalizacji. Wiadomo, że żaden trening nie zastąpi meczu, nawet takiego o charakterze sparingowego.

Nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony i pokonał wyżej notowanego przeciwnika 3:2. Dwie bramki dla gości z Leszna zdobył Piotr Pietruszko, w tym jedną z rzutu karnego. Trzecie trafienie dla naszego zespołu było autorstwem Damiana Drewnowskiego.

Do ligi podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego powrócą 13 stycznia. Wówczas podejmować będą w Trapezie Futsal Oborniki. Będzie to okazja do rewanżu za porażkę z pierwszego spotkania obu zespołów (4:1).

O stawkę GI Malepszy Futsal Leszno zagra jednak już wcześniej, bo 7 stycznia. Na ten dzień zaplanowany został pojedynek 1/32 finału Pucharu Polski z Red Devils Chojnice. (andre/fot.archiwum).