Na terenie toru motocrossowego Kacze Doły niedaleko Wschowy w Olbrachcicach zderzyło się czołowo dwóch motocyklistów: 8-latek i 37-latek, mieszkańców powiatu głogowskiego. Chłopiec zginął na miejscu, a mężczyzna trafił do szpitala.

Dramat rozegrał się w niedzielę (19 lutego) późnym popołudniem. Prokuratura wraz z policją ustalają teraz przyczyny i przebieg tej tragedii.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Na dalszym etapie będziemy mogli stwierdzić czy i komu ewentualnie zostaną one postawione – mówi Artur Dryjas, prokurator rejonowy we Wschowie. – Dotychczas przeprowadziliśmy oględziny zwłok oraz miejsca zdarzenia, a także przesłuchaliśmy świadków. Konieczne będzie jeszcze powołanie biegłych i najprawdopodobniej również przeprowadzenie eksperymentu procesowego.

8-latek i 37-latek należeli do Wschowskiego Klubu Motorowego. Starszy z nich ma licencję i startuje w zawodach, młodszy w ubiegłym roku zdał egzaminy, a w tym miał odebrać uprawnienia. Anna Machowska

Cały artykuł w 7. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

21 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*