Transfer funkcjonariuszy z aresztu do więzienia

Kpt. Jarosław Korytowski służbę rozpoczął w 1998 roku na stanowisku strażnika działu ochrony Aresztu Śledczego w Lesznie. Od 2012 sprawował funkcję dyrektora aresztu Fot. Zakład Karny w Rawiczu

Funkcjonariusze służby więziennej, stacjonujący w leszczyńskim Areszcie Śledczym, zostali przeniesieni do Zakładu Karnego w Rawiczu. Nowym zastępcą dyrektora rawickiej placówki penitencjarnej został kpt. Jarosław Korytowski.

Ostateczna decyzja o likwidacji leszczyńskiego aresztu zapadła na początku tego roku. W ramach reorganizacji placówek więziennictwa zamknięte zostały również nierentowne areszty w Śremie i Nowej Soli.

W związku z likwidacją, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Marceli Sauermann powołał na stanowisko zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Rawiczu kpt. Jarosława Korytowskiego, dotychczasowego dyrektora Aresztu Śledczego w Lesznie. Będzie on trzecim zastępcą szefa rawickiej placówki penitencjarnej, płk Jarosława Banasika. Jego zastępcami są również: ppłk Jarosław Dworecki i ppłk Krzysztof Wojtera.

Wraz z trzecim asystentem w rawickiej placówce zatrudnionych zostało 32 innych funkcjonariuszy leszczyńskiego aresztu, którzy w większości zajęli stanowiska w dziale ochrony więzienia. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*