Triki, sztuczki, obroty na BMX-ach

Na rowerze można fruwać. Zawodnicy pokazywali prawdziwy kunszt i odwagę. Fot. Andrzej Bartkowiak

Na leszczyńskiej Skateplazie odbyły się kolejne zawody z cyklu Concrete Slabs Contest. Organizatorzy mieli sporo problemów z aurą. Było duże opóźnienie, ale potem pogoda oddała to, co zabrała.

Leszczyńska impreza jest jedną z największych tego typu w Polsce. Z 90-minutowym poślizgiem rywalizację rozpoczęli najmłodsi, czyli kategoria GoPro Junior. Tutaj wygrał Michał Śliwiński, wyprzedzając Macieja Maliszewskiego i Tadeusza Pyrka.

W ulicznej rywalizacji CSCWEAR Street najwyżej oceniono Wiktora Skibińskiego. Na podium znaleźli się też Oskar Ratajewski i Paweł Piotrowski.

W najbardziej spektakularnej NovaClinic Park zgodnie z przypuszczeniami wygrał reprezentant Polski: Dawid Czekaj. Świetnie zaprezentowali się również Filip Skowron i Maks Kowalczyk, którzy uzupełnili podium.

Odbyły się też dwie dodatkowe konkurencje. W Red Bull Best Trick triumfował Wiktor Skibiński, dla którego był to drugi triumf tego dnia. Podobnie było z Dawidem Czekajem, triumfatorem Automatic Crashes.

W tegorocznej edycji leszczyńskiej imprezy udział wzięło blisko siedemdziesięciu riderów z siedmiu krajów. Zawody były bezpieczne pomimo niekiedy karkołomnych i niebezpiecznych sztuczek. Służba medyczna – pomimo wielu upadków – interweniowała tylko jeden raz.

Andrzej Bartkowiak