BC Obra poradziła sobie z beniaminkiem z Nysy

Nie obyło się bez problemów, ale najważniejsze, że są dwa duże punkty. Koszykarze BC Obry Kościan wygrali na wyjeździe z AZS Basket Nysa 76:67.

Obra dobrze weszła w mecz, bo po rzucie Ciążkowskiego rozpoczęła od prowadzenia (6:0). Potem (10:4) znów po punktach tego samego gracza. Gospodarze odrobili na chwilę straty i byli przez chwilę ,,z przodu” (11:10), ale potem znów przewodziła Obra kończąc kwartę celnym rzutem wolnym Uliczki, po którym notowaliśmy (17:13).

Na początku II kwarty wsadem popisał się Rybakowski, a po chwili wynik podwyższył Majchrzak i mieliśmy już (21:13). Potem coś w tej dobrze dotąd działającej maszynie Obry zazgrzytało i Nysa z powodzeniem dogoniła gości. W 16 minucie po trafieniu Madziara była o punkt lepsza (24:23), a cała pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku (33:31) dla AZS Basket Nysa.

W III ćwiartce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Obra szybko odrobiła nieznaczne straty, ale gospodarze nie rezygnowali. Przed ostatnimi 10 minutami kościańska drużyna była lepsza, ale (50:47), ale to jeszcze nie dawało pewności wygranej.

Drużynie z Nysy dwa razy udawało się wyrównać. Ostatni remis notowaliśmy przy stanie (53:53). Po rzutach Stankowskiego i Ciążkowskiego goście ,,odjechali” na (64:57) i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa, triumfując na parkiecie beniaminka II ligi (76:67).

AZS Basket Nysa – BC Obra Kościan 67:76 (13:17, 20:14, 14:19, 20:26)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Stankowski 17, Zuber 12, Ciążkowski 10, Rybakowski 10, Uliczka 10, Majchrzak 9, Kaczmarek 4, Pawlak 4, Kiszka 0, Milczyński 0, Matuszczak 0.

Najwięcej dla AZS Basket Nysa: Madziar 24, Garwol 17, Zygadło 10. (andre/fot.archiwum).