Trzeba pokonać Pabianice

Po planowanej wygranej w Jeleniej Górze w niedzielę koszykarki Tęczy powalczą o kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi. Zadanie będzie trudniejsze, bo do Trapezu zawita zespół z Pabianic.

Nasze panie były bliskie sukcesu już w wyjazdowym spotkaniu z tym rywalem. Przegrały ostatecznie bardzo nieznacznie 63:58. Takich porażek było zresztą kilka. Kibice liczą na to, że w rundzie rewanżowej do takich sytuacji nie będzie dochodzić, a zespół zamelduje się w play-off.

By się tam znaleźć trzeba takie mecz jak ten z Grot TomiQ Pabianice wygrać. To przeciwnik, który walczy bezpośrednio o awans do ósemki. W barwach zespołu z Pabianic gra Agnieszka Makowska, która niegdyś, jeszcze w ekstraklasie reprezentowała barwy leszczyńskiej drużyny.  Jest też bardzo skuteczna Magdalena Grzelak, ale i utalentowana 16-latka Julia Piestrzyńska. O sukces łatwo nie będzie, ale Tęcza nie ma innego wyjścia. Musi wygrać, jeśli myśli o czołowej ,,ósemce”, tym bardziej, że terminarz spotkań nie jest dla naszych pań nadzwyczaj korzystny.

Wszystko wskazuje na to, że w ekipie z Leszna zagra już Aleksandra Sobańska, która uporała się z urazem i wesprze swoim doświadczeniem koleżanki z drużyny.

Początek meczu w Trapezie w niedzielę o godzinie 17.00. Zapraszamy. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*