Trzech nowych wójtów w powiecie leszczyńskim

Fot. arch

Po wyborczej niedzieli w gminach powiatu leszczyńskiego są aż trzy nowe osoby na fotelach szefów gmin. Nowego wójta będą mieć mieszkańcy: Lipna, Włoszakowic i Krzemieniewa.

W Lipnie stery przejmie 37-letni Łukasz Litka, który od 14 lat jest pracownikiem miejscowego urzędu. Obecnie pełni tam funkcję inspektora do spraw planowania i zagospodarowania przestrzennego. W wyborach wygrał bój z dotychczasowym szefem gminy Jackiem Karmińskim.

Wójtem Włoszakowic został 55-letni Robert Kasperczak, obecny wicestarosta leszczyński, który wcześniej przez kilkadziesiąt lat pracował we włoszakowickim urzędzie gminy. Zdobył 50,41 proc. głosów, ale miał trzech kontrkandydatów. Drugie miejsce zajął obecny wójt Stanisław Waligóra, który rządził we Włoszakowicach nieprzerwanie przez 28 lat.

Krzemieniewo po 37 latach także ma nowego szefa gminy, choć tam akurat dotychczasowy – Andrzej Pietrula w wyborczym wyścigu w ogóle nie wystartował. Stery w gminie przejął za to jego dotychczasowy zastępca Radosław Sobecki, który pokonał swojego kontrkandydata zdobywając 55,89 proc. głosów.

W Osiecznej po raz czwarty wybory wygrał Stanisław Glapiak (uzyskał ponad 76 proc), w Święciechowie tryumfował Marek Lorych (z poparciem 64,62 proc) , a w Rydzynie Kornel Malcherek, który w tych wyborach zdobył około 90 proc., ale nie miał kontrkandydata. mach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*