Trzeci rodzinny piknik naukowy ,,Planeta ziemia i jej żywioły”

Podczas 3. edycji rodzinnego pikniku naukowego zaprezentowano pokaz gaszenia płonącego samochodu. Fot. piaski-wlkp.pl
Podczas 3. edycji rodzinnego pikniku naukowego zaprezentowano pokaz gaszenia płonącego samochodu. Fot. piaski-wlkp.pl

W Szkole Podstawowej w Piaskach po raz trzeci odbył się piknik naukowy. Tegoroczne hasło towarzyszące imprezie brzmiało ,,Planeta ziemia i jej żywioły”.

Na trzecim Rodzinnym Pikniku Naukowym uczestnicy pojawili się na zaproszenie Fundacji Fabryka Pomysłów, pod patronatem wójta gminy Piaski.

Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji, m. in. obejrzeć gaszenie palącego się auta, akcję ratunkową strażaków czy pokaz sikawek konnych. Mogli też wejść do multimedialnego „domku zagrożeń”, obejrzeć pokaz modeli latających i drukarek 3D.

Były też zabawy i sztuczki z bańkami mydlanymi, zabawy z ozobotami, robotami oraz klockami, a także prezentacje związane z działaniami ekologicznymi, recyklingowymi. Natomiast firma MONDI zaprezentowała, co można zrobić z papieru oraz zabawy rękodzielnicze.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody goście z całego powiatu licznie uczestniczyli w przygotowanym programie. Piknik skierowany był do dzieci oraz ich rodziców. Wydarzenie miało na celu pobudzić w dzieciach ciekawość świata, aktywność w przyswajaniu wiedzy oraz radość spędzania czasu w gronie rodzinnym. Organizatorzy zapraszają już dziś na przyszłoroczny piknik.

Natalia Kurpisz