Trzy gminy dostały kasę na drogi

Wśród beneficjentów jest gmina Niechlów, której przyznano ponad 600 tys. zł na przebudowę drogi w Naratowie. Fot. Archiwum UG w Niechlowie

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał blisko 18 mln zł na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze trafiły do 91 dolnośląskich gmin i 22 powiatów. Wśród beneficjentów są górowskie samorządy: Niechlów, Jemielno i Wąsosz. Do pierwszej z wymienionych gmin trafi ponad 600 tys. zł, do drugiej ponad 400 tys. zł, a trzeciej ponad 200 tys.

Na początku ubiegłego tygodnia wicemarszałek Marcin Gwóźdź przekazał przedstawicielom gmin i powiatów promesy.

− Każdego roku wspieramy dolnośląskie samorządy i przekazujemy im pieniądze na tak ważne inwestycje w gminach. W tym roku, dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych – mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Gmina Wąsosz otrzymała dofinansowanie na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Drozdowicach Wielkich. Prace przy tej inwestycji już są prowadzone. Ma ona być gotowa do 10 lipca.

Do gminy Niechlów trafiło największe dofinansowanie. Samorządowi przyznano je na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Naratowie.

– Radość jest duża, bo i dofinansowanie naprawdę duże. Pozostaje nam zakasać rękawy i brać się do pracy. Inwestycje musimy zrealizować do końca października tego roku – mówi Michał Frąckowiak, zastępca wójta Niechlowa.

W Jemielnie zaś dotację przyznano na przebudowę drogi gminnej Śleszów – Cieszyny. Samorząd zaprosił już przedsiębiorców do składania ofert.

Anna Machowska