Trzy złote krążki kręglarskiej młodzieży z Leszna (galeria)

Kręgielnia w Lesznie przez dwa dni gościła uczestników mistrzostw Polski młodzików. Impreza stała na bardzo zróżnicowanym poziomie. Co ważne aż trzy złote medale wywalczyli gospodarze.

Najpierw rozstrzygnęła się sprawa podziału medali w parach. Wśród młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Angelika Ciszewska oraz Anna Łochowicz z Polonii 1912 Leszno z wynikiem 1018 kręgli. Leszczynianki znokautowały resztę stawki. Dość powiedzieć, że srebrne Emila Konieczna i Angelika Przybysz z KK Dziewiątka Amica Wronki strąciły łącznie 875 kręgli, a brązowe medalistki: Marta Stachowiak i Maja Wąsala z OSiR Vector Tarnowo Podgórne – 847.

W parach młodzików rywalizacja była bardziej zacięta. Do złotego medalu Polonistów: Karola Kube i Dominika Dykiera potrzeba było wyniku na poziomie 993 kręgli. 9 punktów mniej (984) osiągnęli Jakub Kląskała i Jan Klemeński z KK Dziewiątka Amica Wronki, a 981 brązowi medaliści z OSiR Vector Tarnowo Podgórne: Krzysztof Bartkowiak i Marcin Byliński.

Indywidualnie w młodziczkach najlepsze okazały się leszczynianki, które wspólnie sięgnęły po złoto w parach. Triumfowała Angelika Ciszewska – 1028 kręgli (526+502) przed Anną Łochowicz – 998 (492+506). Trzecią, czyli brązową medalistkę Angelikę Przybysz z Wronek dzielił już spory dystans. Zawodniczka ta osiągnęła rezultat 928 punktów.

Na dobrym poziomie stała finałowa rywalizacja wśród młodzików. Z czwartego miejsca po eliminacjach zaatakował Jakub Cwojdziński z Alfy Vector Tarnowo Podgórne, który łącznie ,,wykulał” 1059 punktów (504+555). Finałowy wynik (555), to nowy rekord kręgielni w Lesznie w kategorii młodzików. Poprzedni wynosił o 5 ,,kołków” mniej.

Długo o złoto walczył Jakub Kląskała z KK Dziewiątka Amica Wronki. Jednak ostatnie rzuty i zbyt nerwowa gra spowodowały, że zawodnik ten musiał się zadowolić jedynie srebrem z rezultatem 1042 punkty (497+545). Brązowy krążek w rywalizacji indywidualnej przypadł Krzysztofowi Bartkowiakowi z OSiR Vector Tarnowo Podgórne 1037 (545+492), który był liderem po eliminacjach.

O medal nie udało się powalczyć Karolowi Kube z Polonii, który po dobrych eliminacjach zajmował drugie miejsce z wynikiem 534 punkty. Niestety w finale poszło zdecydowanie gorzej. Zaledwie 466 punktów dało łącznie wynik równych 1000 punktów i spadek na 5 miejsce.

W klasyfikacji klubowej po zaciętej walce, w której liczyła się tylko Polonia 1912 Leszno i KK Dziewiątka Amica Wronki triumfowali gospodarze z 33 punktami. Ekipa z Wronek uzyskała ich 28, a trzeci OSiR Vector Tarnowo Podgórne – 15. Ani jednego punktu nie udało się wywalczyć Startowi Gostyń, reprezentowanemu przez ,,jedynaczkę” Aleksandrę Banaszak, która w turnieju indywidualnym była siódma. Gdyby zajęła jedną lokatę wyżej zdobyłaby dla Gostynian jeden punkt. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*