Trzydniowy zlot motomaniaków

Poza klasycznymi motocyklami nie zabrakło również tych bardziej oryginalnych. Tu, specjalna konstrukcja własnej produkcji, dzięki której kierowca porusza się głównie ślizgając na lewo i prawo Fot. kla

W ubiegły weekend po zazwyczaj cichym rawickim poligonie niosły się dźwięki rockowej muzyki i warkot silników. Wszystko to za sprawą 3-dniowego zlotu motocyklowego, który odbywał się na dawnym terenie wojskowym.

Dla przybyłych do Rawicza motocyklistów z całej Polski czekało sporo atrakcji w ramach zlotu „Moto Niedźwiedź”. Na scenie swoje wokalne i muzyczne talenty zaprezentowało aż 8 kapel z pogranicza rocka i punka, tym szeroko znane Sedes, Czoug i Męczenie Owiec. Interesujący by również pokaz pokazy tradycji słowiańskich zaprezentowany przez drużynę Wierczanie.

Kulminacja zlotu nastąpiła w sobotę. Wtedy to, na rawicki rynek wjechała barwna parada około 100 motocyklistów wspierana przez pasjonatów zabytkowych aut. Dla najmłodszych była to idealna okazja, aby z bliska podziwiać wyjątkowe i niespotykane maszyny. Następnie motomaniacy przejechali wspólnie trasę około 40 kilometrów, odwiedzając okoliczne wsie. Po powrocie mieli czas na wspólną zabawę: największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najdłuższą wśród uczestników motozlotu brodę.

Motocykliści nie zapomnieli również o innych. Swoją akcję wykorzystali do zbiórki pieniędzy na małego Emila. Środki na jego rehabilitację zbierali nie tylko podczas trwania zlotu na poligonie, ale również na rawickiej starówce. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*