W Trzynastce mecz o czołówkę I ligi

To będzie jedno z głównych wydarzeń sobotnich spotkań w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. W hali Trzynastka zagrają: piąty Real Astromal Leszno oraz druga w tabeli Porcelana Lubiana Sokół Kościerzyna.

Ścisk na górze tabeli jest ogromny. Lider z Wągrowca ma 22 punkty. Sobotni przeciwnik leszczynian – 21, potem jest Stal Gorzów – 20 i wreszcie zespoły z Olsztyna i Leszna po 19.

W obecnych rozgrywkach nie ma zdecydowanego faworyta do wygrania rozgrywek. Wspomniana piątka drużyn powoli jednak odrywa się od reszty stawki i w gronie tych zespołów musimy chyba szukać pretendenta do zwycięstwa w lidze, choć nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku rozgrywek.

Spotkanie w Lesznie jest niezwykle ważne dla układu tabeli na samej górze. Oba zespoły dzielą 2 punkty. Wygrana leszczynian da ponowny awans w górę tabeli. Nie będzie łatwo, bo przeciwnik spisuje się bardzo dobrze i do Wielkopolski zawita po zwycięstwo. Także leszczynianie myślą o trzech puntach, tym bardziej, że ostatnio w Gorzowie nie zachwycili, przegrywając 25:20, co kosztowało zespół spadek z pozycji lidera na wspomniane piąte miejsce.

Emocje w sobotę gwarantowane. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Początek spotkania w hali przy ulicy Rejtana o godzinie 17.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*