„Tulipan“ z Rawicza zatrzymany

Postanowieniem sądu oskarżony został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Fot. KPP Rawicz

Lokalna policja zatrzymała 39-latka, który uwodził, rozkochiwał a następnie naciągał na duże kwoty pieniędzy swoje ofiary.

Sprawa wyszła na jaw, gdy do jednostki policji zgłosiła się 46-letnia mieszkanka powiatu rawickiego, która oświadczyła, że została oszukana przez 39-latka. Kobieta zeznała, że mężczyznę poznała na jednym z portali randkowych, spotkali się i nawiązali bliższe relacje. Pod pretekstem zmyślonych historii mężczyzna wyłudził od niej niemal 5 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zaczęła się upominać o swoje pieniądze, ten zaczął jej grozić.

Jak ustalili śledczy, to nie jedyna ofiara uwodziciela – oszusta. Mieszkaniec Rawicza wyszukiwał kobiety na internetowym portalu randkowym i przedstawiał się jako biznesmen, manager, lekarz kardiolog, policjant służb specjalnych czy agent ABW.

Z zebranego materiału dowodowego wiadomo, że w gronie oszukanych kobiet są również 32-latka spod Wrocławia, którą oszust naciągnął na niemal 50 tys. zł. Z kolei 44-letnia mieszkanka powiatu rawickiego przekazała mężczyźnie 1,5 tys. zł, a 39-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego miała stracić przez niego 39 tys. zł.

– Sprawa ma charakter rozwojowy i może okazać się, że do grona pokrzywdzonych dołączą jeszcze inne osoby – informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik KPP w Rawiczu.

Zatrzymany był wcześniej wielokrotnie karany, między innymi za oszustwa. W marcu minionego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 2,5 roku pozbawienia wolności po raz drugi, bo wcześniej odsiadywał karę 3 lat więzienia. W prowadzonej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia 11 oszustw, jak również bezprawnego wpływu na świadka. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*