,,Tygrysy” na start. Rusza III liga siatkarzy

Na inaugurację sezonu UKS 9 Leszno spotka się we własnej hali z TKS Orzeł Osiek. Mecz zaplanowany jest na 28 września w sobotę od godziny 17.00.

Spotkanie rozpocznie rywalizację w grupie pierwszej, gdzie oprócz leszczynian i Orłów zagrają UKS Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań, KPS Progress Września, UKS SMS Joker Piła.

Drużynę w sezonie 2019/20 poprowadzi Robert Klimkowski, ubiegłoroczny trener młodzika UKS 9 Leszno. W zespole pojawiło się kliku nowych zawodników: rozgrywający Krystian Michalczyk, który 5 lat temu już reprezentował barwy Tygrysów, środkowy Tomasz Grześkowiak, Jędrzej Szczepankiewicz i Piotr Duszak zawodnicy w ubiegłym sezonie grający w drugoligowym zespole NTS Trójka Nakło. Skład zamykają dwaj juniorzy, wychowankowie UKS 9 Leszno: przyjmujący Bartosz Zygmunt i środkowy Mateusz Szafraniak.

Ciężko skomentować tegorocznych rywali, można to ocenić po 2,3 kolejkach – mówi Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia UKS 9 Leszno. – Był okres transferowy, każda z drużyn zapewne się wzmocniła. Nowością jest dla nas to, że gramy w grupie A i wyjątkowo nie wiemy, czego się spodziewać. Plan sportowy zakłada jak zawsze walkę o play-off i mistrzostwo. Skład jest odświeżony, trener Klimkowski ma swój pomysł na zespół, więc nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki i kibicować chłopakom.

W niedzielę kolejny mecz ligowy zagrają kadetki UKS 9 Leszno. Tym razem przed własną publicznością od godz. 15.00 podejmować będą TG Sokół Kępno. Kadeci na wyjeździe zmierzą się z UKS SMS Joker Piła. (andre/fot.adrian franek).