Tygrysy ruszają do boju

W sobotę, 30 września swój pierwszy mecz nowego sezonu w rozgrywkach III ligi rozegrają siatkarze UKS 9 Leszno. Na początek w hali Gimnazjum nr. 9 w Lesznie podejmą Salos Ostrów Wielkopolski.

Dla leszczynian będzie to pierwsza okazja do zdobycia w nowym sezonie punktów. Salos już zagrał, ale nie będzie mile wspominał początku ligi, bo uległ Orłowi Reklamowy Gadżet Osiecza 0:3, co możemy uznać za sporą niespodziankę.

Salos w poprzednim sezonie do końca walczył o pierwszą dwójkę, dającą grę w barażach, ale przegrał tę rywalizację z zespołami ze Słupcy i Leszna. W minionych rozgrywkach mecze pomiędzy ekipami z Leszna i Ostrowa były bardzo zacięte. Czy tak będzie i tym razem?

-Znając rywala z poprzednich lat, mamy świadomość, że to bardzo wymagający przeciwnik i nie chciałbym stawiać nas w roli faworyta. Czasami tak jest, że mając za sobą tak udany sezon jak nasz i wysoko zawieszoną poprzeczkę, ciężko jest sprostać zadaniu. Wiem jednak, że nasz zespół jest dobrze przygotowany do sezonu. Przygotowanie kondycyjne pod okiem Pawła Barszowskiego i treningi siatkarskie, które mamy za sobą, przynoszą efekty. Jesteśmy zadowoleni z rozegranych sparingów. Również nowi zawodnicy Adam Rolnik, Michał Muszkieta i Mikołaj Piotrowski bardzo dobrze wkomponowali się w drużynę. Jestem dobrej myśli – mówi trener Jarosław Borowski.

Wstęp na mecz UKS 9 Leszno jest bezpłatny. Klub jednak prowadzi zbiórkę karmy i akcesoriów dla podopiecznych Fundacji Zwierzęce SOS.

Wiemy od pań z Fundacji Marceliny Drozdy i Anny Janiak, że potrzebne jest dosłownie wszytko: karma, koce, smycze, żwirek dla kotów, zabawki. Mogą to być rzeczy nowe lub używane. Angażujemy się w zbiórkę, żeby pomóc. Tak chcemy wykorzystać swoje pięć minut i fakt, że dzięki pomocy innych, sami możemy się realizować. Już z doświadczenia wiemy, że nasi kibice, zawodnicy ze wszystkich grup wiekowych w naszym klubie nie pozostają obojętni na potrzeby innych – dodaje trener Borowski.

Początek spotkania w hali Gimnazjum nr. 9 w Lesznie w sobotę o 17.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*