fot. wloszakowice.pl

W Bukówcu Górnym trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem pracowni kuchennej, w której odbywać się będą praktyczne zajęcia edukacyjne. Ostatni etap prac polega na montażu sprzętu.

Pracownia zostanie otwarta jeszcze w październiku. W tej chwili trwają prace wykończeniowe. Pracownia kuchenna, to jedno pomieszczenie, które składa się z trzech w pełni wyposażonych stanowisk kuchennych, tzw. wysp. Każda z nich wyposażona będzie w: lodówkę, kuchenkę mikrofalową, zlewozmywak, piekarnik oraz zlew z młynkiem na odpady – wyjaśnia Daniel Piasecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym.

Przy okazji prac związanych z pracownią w budynku odnowiono także zaplecze sanitarne. Obecnie szkoła liczy 186 uczniów i to właśnie oni będą korzystać z pracowni kuchennej.

Niewykluczone, że z czasem będą z niej korzystać także uczniowie z okolicznych szkół. Powstała ona po to, aby młodzież mogła przyrządzać potrawy, następnie je degustować, a przez to pogłębiać wiedzę z zakresu kulinariów, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz higieny – dodaje Daniel Piasecki. nat

Cały artykuł w 41 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*