Uczniowie z Gdańska postawili się w Lesznie

Nie było kolejnej wygranej szczypiornistów Real Astromal Leszno, którzy prowadzili po pierwszej połowie spotkania z SMS ZPRP Gdańsk pięcioma bramkami. Po przerwie licealiści wzięli się do roboty i osiągnęli remis, co jest na pewno sukcesem tej drużyny.

Nim rozpoczął się mecz odbyła się miła uroczystość podziękowań na ręce byłego już prezesa leszczyńskiego klubu – Ryszarda Kmiecika. Przypomnijmy, że zastąpił go na tym stanowisku Maciej Wierucki.

Mecz nieźle rozpoczął młody zespół znad morza. Leszczynianie jednak doprowadzili do remisu, a potem odskoczyli na kilka bramek. Pierwsze 30 minut wygrali dość pewnie (16:11), choć mogli znacznie wyżej, marnując kilka stuprocentowych sytuacji.

Po przerwie SMS napierał, a leszczynianie nie stanowili monolitu. Podejmowali złe decyzje i przewaga topniała. Po niemocy drużyny z Leszna, która trwała 6 minut goście doprowadzili do remisu, a potem prowadzili 1-2 bramkami.

Emocje były do samego końca. Real Astromal Leszno doprowadził w końcówce do wyrównania (28:28). Mógł nawet jeszcze wygrać, ale rzut Krystkowiaka ze skrzydła minął bramkę SMS.

Po tych dwóch zwycięstwach przyda się mojej drużynie taki zimny prysznic. Po przerwie nie tworzyliśmy monolitu. Gra była szarpana. Chłopacy muszą zrozumieć pewne rzeczy. Po tym co pokazaliśmy po przerwie za ten punkt możemy chyba dziękować niebiosom – powiedział Ryszard Kmiecik, trener Real Astromal Leszno.

Real Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk 28:28 (16:11)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Przekwas 7, Łuczak 7, Wesołek 5, J.Wierucki 4, M.Tórz 2, Misiaczyk 2, H.Szkudelski 1.

Za tydzień zespół z Leszna czekają wyjazdowe, I-ligowe derby w Poznaniu z dobrze spisującym się w obecnym sezonie MKS. (andre/fot.andre).