Uczniowie Zana nakręcili patriotyczny wideoklip

Podczas kręcenia konkursowego wideoklipu było mnóstwo dobrej zabawy. To kolejny konkurs w jakim uczestniczy II b. Fot. Tomasz Wojnarowski

Licealiści z klasy II b o profilu humanistyczno-dziennikarskim nakręcili wideoklip na konkurs „Wielki Paderewski”. Warunkiem koniecznym podczas pracy nad konkursowym zadaniem było wykorzystanie fragmentu utworu I.J. Paderewskiego „Menuet G-dur”.

Prace nad filmem rozpoczęły się już znacznie wcześniej. Najpierw powstała wstępna koncepcja wideoklipu.

– Wszystko rozgrywa się w starym magazynie, do którego wchodzi dziewczyna i zaczyna grać. Wówczas zgromadzone tam manekiny zaczynają ożywać i poruszać się w takt muzyki – opowiada Tomasz Wojnarowski, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie.

Ze strojami z epoki nie było problemu. Tutaj kreatywnością wykazały się dziewczyny, które przetrząsnęły babcine strychy i piwnice. Część strojów pożyczono z kółka teatralnego, a całości dopełniły maski.

– Klip nakręciliśmy w ciągu dwóch godzin. Akurat w szkole trwały próbne matury z języka angielskiego, więc musieliśmy zachowywać się cicho – dodaje Tomasz Wojnarowski.

Na efekty nagrań trzeba będzie trochę poczekać, bo materiał jest na stole montażowym. Prace przyjmowane są do 15 kwietnia br.

– Z pewnością więcej tu było śmiechu niż spinania się. Zdecydowanie więcej pracy włożyliśmy w nasze poprzednie konkursowe dzieło. We wrześniu nakręciliśmy film promujący setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego: wyszliśmy na dwór, odpaliliśmy race. Było patetycznie. Teraz daliśmy sobie więcej luzu – tłumaczy pedagog.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*