Udana sobota dla Rawii i BC Obry

Udanie zaprezentowały się w kolejnych meczach o punkty w II lidze oba nasze zespoły. BC Obra podejmowała zespół z Otmuchowa i pewnie wygrała. Podobnie jak Rawia, której przyszło zagrać na wyjeździe z Muszkieterami.

Obra udanie rozpoczęła spotkanie z MKS Otmuchów, ale pogubiła się w II kwarcie, w efekcie czego dość niespodziewanie przegrywała do przerwy (32:39).

W przerwie w szatni musiała być mocna reprymenda, bo druga część należała zdecydowanie do Obry. Dodajmy, że ostatnia, czwarta kwarta zakończyła się wynikiem (22:0)! To rzecz rzadko spotykana na koszykarskich parkietach, przy okazji pokazująca, że goście to jedna ze słabszych ekip w II lidze.

BC Obra Kościan – MKS Otmuchów 73:48 (23:18, 9:21, 19:9, 22:0)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Ratajczak 14 (4×3), Ciążkowski 12 (12 zb), Przygocki 12, Kabat 11, Rau 8, Mielnik 6, Kiszka 2, Harasimczuk 2, Kaczmarek 2, Chałupka 2, Adamczak 2.

Większych problemów z rywalem nie miała też Rawia Rawag Rawicz, choć zadanie miała trudniejsze, bo był to mecz wyjazdowy. Muszkieterowie Nowa Sól w obecnym sezonie jednak zawodzą i nie były wymagającym rywalem dla naszego zespołu.

Mecz od początku do końca był pod kontrolą Rawii, która już do przerwy wypracowała sobie sporą przewagę (23:39). Muszkieterowie ani na chwilę nie zagrozili grającej bardziej zespołowo Rawii. W meczu bez historii nasz zespół pewnie wypunktował drużynę z Lubuskiego (56:79).

Muszkieterowie Nowa Sól – Rawia Rawag Rawicz 56:79 (10:21, 13:18, 17:20, 16:20)

Punkty dla Rawii zdobywali: Jankowiak 17 (2×3), Wielechowski 16 (1×3), Nowicki 13 (1×3), Maciołek 12, Kołakowski 8 (12 zb), Kuta 7 (1×3), Staśkowiak 5 (1×3), Czerwiński 1, Maciejewski 0. (andre/fot.archiwum).