Ugasili pożar w Szwecji i wrócili do domów

po raz pierwszy w dziejach Kościana miejscowi strażacy pojechali na zagraniczną misję Fot. Bogdan Ludowicz

Kościańscy strażacy, którzy przez ostatnie dwa tygodnie walczyli z wielkimi pożarami lasów w Szwecji, w poniedziałek (6 VIII) wrócili do domu. Koledzy z pracy, ale też ich bliscy oraz znajomi zgotowali im owacyjne powitanie na placu przed komendą. Emocje sięgały zenitu. Łzy wzruszenia mieszały się z uściskami i okrzykami radości.

Po raz pierwszy w dziejach Kościana ludzie od nas pojechali na zagraniczną misję – mówił z dumą Andrzej Ziegler, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kościanie. – Bardzo dziękujemy za to, że pokazaliście poza granicami kraju nasz profesjonalizm i poziom wyszkolenia. Udowodniliście całemu światu, że w naszym kraju ratownictwo jest na wysokim poziomie.

Cieszymy się, że wróciliście cało i zdrowo. Gratulujemy i jeszcze raz dziękujemy za wszystko. Na apel szwedzkich władz o pomoc w gaszeniu pożarów odpowiedziało prawie 140 polskich strażaków. Niemal połowa z nich to byli Wielkopolanie, wśród których znalazło się sześciu funkcjonariuszy z kościańskiej komendy: Michał Bednarczyk, Szymon Kaźmierczak, Łukasz Kurzawski, Szymon Michalski, Bartosz Napierała, Szymon Pracharczyk. Byli oni jedynymi reprezentantami naszego regionu w tej grupie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*