UKS 9 Leszno wreszcie przed własną publicznością

Siatkarze UKS 9 Leszno wreszcie zagrają przed własną publicznością. Kibice musieli na kolejny taki mecz czekać od początku października, więc blisko dwa miesiące. W sobotę do hali Gimnazjum nr.9 zawita UKS SMS Joker Piła.

W ligowej tabeli nieco wyżej stoją akcje leszczynian, którzy na cztery spotkania wygrali trzy. Potknęli się tylko na parkiecie lidera – Energetyka Poznań. Tam podopieczni trenera Roberta Klimkowskiego przegrali 3:1. W pozostałych wygrywali za trzy punkty, co daje zespołowi 9 punktów i fotel wicelidera.

Najbliższy rywal UKS 9 Leszno gra ze zmiennym szczęściem. Dwa spotkania wygrał i tyle samo przegrał, co i tak plasuje go na trzecim miejscu w III-ligowej tabeli. Żadnego przeciwnika nie można nigdy lekceważyć. Faworytem wydają się być jednak gospodarze. Liczymy, że na swoim boisku podtrzymają pasmo zwycięstw. Ten sezon rozpoczynali od dwóch domowych meczów i oba wygrali, kolejno z Orłem Osiek 3:1, a następnie z Szamotulaninem Szamotuły 3:0.

Początek sezonu pokazuje, że pojawia się szansa na grę w obecnych rozgrywkach o wysokie cele. Może będzie to finał, a potem gra w barażach o II ligę? Jedną taką przygodę leszczyńscy siatkarze już przeżyli. Póki co jednak do tego celu daleka droga. Jedno jest pewne, by o tym marzyć trzeba wygrać najbliższe spotkanie. Zapraszamy fanów siatkówki na sobotę. Początek meczu o godzinie 17.00. (andre/fot.uks9leszno).