Umowa PWSZ z ZUS-em

Po podpisaniu umowy w PWSZ w Lesznie . Fot. Archiwum

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy PWSZ a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Umowę w imieniu uczelni podpisał prof. dr. hab. Maciej Pietrzak, rektor PWSZ, a drugą stronę reprezentował Mariusz Jedynak, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Umowa dotyczy wspólnego realizowania projektu nazwanego: „Ubezpieczenia społeczne – edukacja ZUS”. Projekt ma na celu wzbogacanie programów nauczania na studiach wyższych o informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jak przekonywały obie strony umowy, współpraca na styku nauki i praktyki ubezpieczeniowej daje pewność skutecznego połączenia wiedzy i praktyki jej stosowania oraz realizowania społecznie wartościowych przedsięwzięć.

Z badań wynika, że niewielki procent młodych ludzi myśli dziś o swojej przyszłości w kontekście zabezpieczenia emerytalnego. Współpraca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z rodzimą uczelnią oraz innymi podmiotami pozwala na skuteczne dotarcie do młodych ludzi i przekazanie im wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych.

– Współpraca oznacza także umożliwienie studentom praktyk w ZUS. Pierwsi studenci już je realizują – tłumaczy Mariusz Jedynak, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak zauważył profesor Pietrzak, wiedza na temat ubezpieczeń społecznych młodym ludziom z pewnością się przyda, szczególnie tym studentom, którzy już w trakcie studiów podejmują pracę np. w ramach studiów dualnych.

– Współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będzie także opierała się na szkoleniach i konferencjach. Pierwszą konferencję zamierzamy zorganizować jesienią tego roku – mówi profesor Maciej Pietrzak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*