Uroczysty apel we Wronowie. Przyjechała marszałek Sejmu RP

Wóz ratowniczo-gaśniczy otrzymał imię „Maniek” na cześć urzędnika, który zaangażował się w zdobycie środków na jego zakup. Fot. Urząd Gminy w Niechlowie
Wóz ratowniczo-gaśniczy otrzymał imię „Maniek” na cześć urzędnika, który zaangażował się w zdobycie środków na jego zakup. Fot. Urząd Gminy w Niechlowie

Do Wronowa przyjechała marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek i nadbryg. Adam Konieczny – dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Wzięli oni udział w uroczystym przekazaniu miejscowej OSP nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wóz we Wronowie jest od połowy grudnia ubiegłego roku. Świętująca w tym roku 70-lecie istnienia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronowie może mówić o naprawdę dużym szczęściu. Do żadnej jednostki OSP w powiecie górowskim od kilkudziesięciu lat nie trafił bowiem fabrycznie nowy średni lub ciężki wóz gaśniczy.

Podczas apelu samochód otrzymał imię MANIEK, jako wyraz uznania za ciężką pracę przy pozyskaniu samochodu oraz wielkie zaangażowanie w zdobycie środków przez Mariusza Kędziorę, kierownika referatu rozwoju i ochrony środowiska Urzędu Gminy w Niechlowie.

Dodajmy jeszcze, że nowy samochód strażaków OSP Wronów kosztował aż niemal 840 tysięcy złotych. Zakup finansowany był nie tylko z gminnego budżetu, ale także z kilku źródeł zewnętrznych. Złożyli się na niego: Komenda Główna Państw owej Straży Pożarnej, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.

Anna Machowska