Urząd wypowiada wojnę

Smog zabija. W dniach podwyższonego alarmu o kilka punktów procentowych rośnie liczba zgonów z powodu chorób serca i naczyń Fot. arch

Magistrat zamierza walczyć z osobami zatruwającymi środowisko. Za pośrednictwem mediów apeluje: widzisz, że sąsiad pali śmieci? Zgłoś ten fakt do urzędu!

Jak wynika z zapowiedzi burmistrza Rawicza Grzegorza Kubika, kontrola nastąpi po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców. Urzędnicy udadzą się wtedy pod wskazany adres, aby skontrolować, czym pali się w piecu.

Pracownicy gminy są upoważnieni do wejścia na teren nieruchomości prywatnych. Utrudnianie bądź uniemożliwianie przeprowadzenia takich kontroli wiąże się z wnioskiem do sądu o ukaranie, które grozi pozbawieniem wolności do 3 lat – wyjaśnia Dariusz Domaniecki, inspektor z zespołu Ochrony Środowiska w rawickim magistracie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 4 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*