Usiłowali popełnić samobójstwo

Dzielnicowi z Leszna udaremnili próbę samobójczą 44-letniego mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy. Podobnej tragedii udało się zapobiec w Rawiczu.

– Czterech dzielnicowych wracających ze szkolenia służbowego otrzymało informację od dyżurnego, o mężczyźnie usiłującym popełnić samobójstwo. Desperat miał chodzić po torach kolejowych w gminie Lipno – mówi asp.sztab. Monika Żymełka, rzeczniczka prasowa komendanta miejskiego policji w Lesznie.

Policjanci udali się we wskazane miejsce. Gdy byli na przejeździe kolejowym, w odległości ok. 500 m zauważyli mężczyznę idącego torowiskiem. Funkcjonariusze rozdzielili się: dwóch pobiegło za mężczyzną wzdłuż torów, a pozostali podjechali radiowozem z przeciwnego kierunku.

– W tym momencie od strony Poznania nadjeżdżał pociąg osobowy, którego maszynista dawał intensywne dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Mężczyzna idący torowiskiem nie reagował na ostrzeżenia. Funkcjonariusze sygnalizowali maszyniście, aby usiłował zatrzymać pociąg. W ostatniej chwili udało się policjantom siłą ściągnąć mężczyznę z torów, który szamotał się i wyrywał – dodaje Monika Żymełka.
ama

Photo Credit: kappuru via Compfight cc

 

Cały artykuł w 48. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*