W Górze „Pączki do rączki“ już w najbliższy czwartek

W tym roku pieniążki z akcji będą powędrują do trzech chłopców: Kamilka, Antosia i Jasia. Fot. fb - paczki do raczki
W tym roku pieniążki z akcji będą powędrują do trzech chłopców: Kamilka, Antosia i Jasia. Fot. fb - paczki do raczki

Zapusty zwane powszechnie tłustym czwartkiem to w naszym regionie tradycyjnie już czas smacznej i pięknej akcji charytatywnej „Pączki do rączki”. Kupując w szkołach i instytucjach słodki wypiek wspieramy leczenie i rehabilitację chorych dzieciaków. Placówki w Górze po raz kolejną aktywnie się w nią włączają, ale wcześniej niż inni. Dlaczego?

Zgodnie z kalendarzem tłusty czwartek w tym roku wypada 20 lutego, a ponieważ jest to czas ferii zimowych w województwie dolnośląskim, akcja odbędzie się już najbliższy czwartek, czyli 6 lutego. Pamiętajcie o tym przygotowując dzieci do szkoły.

Podczas tegorocznej akcji „Pączki do rączki” pieniądze będą zbierane na trzech młodych wojowników: Kamilka (mieszkaniec Góry), Antosia i Jasia.

Akcja na terenie Leszna odbędzie się 21 lutego – w tłusty czwartek. W ubiegłym roku do akcji przyłączyło się prawie sto placówek. Rozprowadzono 30 tysięcy pączków. Zebrano prawie 78 tys. zł. Po odliczeniu kwoty, którą trzeba było uiścić za pączki, dla dzieci objętych ubiegłoroczną akcją zostało 36 tys. zł.

Anna Machowska