W Hallstavik kolejna odsłona Grand Prix na żużlu

W sobotę, 6 lipca rozegrana zostanie kolejna runda żużlowego Grand Prix. Tym razem najlepsi zawodnicy globu ścigać się będą o wielką nagrodę Szwecji w Hallstavik.

Jak do tej pory stawce zawodników przewodzą wspólnie Patryk Dudek i Leon Madsen. Blisko jest trzeci Bartosz Zmarzlik. Przed trzema tygodniami pierwsze swoje Grand Prix w karierze wygrał Janusz Kołodziej, który awansował na 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na dobry występ liczy też Maciej Janowski, który ma duże straty do ósemki i obiecuje pościg.

W Szwecji zabraknie jeszcze Tai Woffindena, który w zasadzie przez kontuzje straci szansę na dobre miejsce w tegorocznym wyścigu po tytuł mistrzowski. Groźnymi konkurentami Polaków będą na pewno wspomniany Madsen, a u siebie punktów powinni ,,nałapać” Fredrik Lindgren i Antonio Lindbaeck, choć formą póki co nie grzeszą. Na finał dość długo czeka już Emil Sajfutdinow. Rosjanin marzy, by wreszcie do niego wjechać. W Pradze dosięgnął go pech w półfinale, notując defekt na drugim miejscu. Nie można zapominać o Vaculiku i Łagucie.

Dodajmy, że przez kapryśną aurę odwołano piątkowe treningi i kwalifikacje, przez co tym razem poszczególne numery zostały po prostu rozlosowane.

Lista startowa Grand Prix – Hallstavik

1. #69 Jason Doyle (Australia)
2. #66 Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. #88 Niels Kristian Iversen (Dania)
4. #89 Emil Sajfutdinow (Rosja)
5. #505 Robert Lambert (Wielka Brytania)
6. #71 Maciej Janowski (Polska)
7. #333 Janusz Kołodziej (Polska)
8. #30 Leon Madsen (Dania)
9. #46 Max Fricke (Australia)
10. #692 Patryk Dudek (Polska)
11. #222 Artiom Łaguta (Rosja)
12. #55 Matej Zagar (Słowenia)
13. #54 Martin Vaculik (Słowacja)
14. #16 Oliver Berntzon (Szwecja)
15. #95 Bartosz Zmarzlik (Polska)
16. #85 Antonio Lindbaeck (Szwecja)

17. #17 Pontus Aspgren (Szwecja)
18. #18 Kim Nilsson (Szwecja)

Dodajmy, że początek sobotniej imprezy o godzinie 19.00. (andre/fot.andre).