W mieszkaniu znaleziono zwłoki

Strażacy wyważyli drzwi. Niestety, tym razem na ratunek było zbyt późno. W mieszkaniu znaleziono ciało mężczyzny. Fot. mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak

Makabrycznego odkrycia dokonali rawiccy strażacy po siłowym otwarciu drzwi do jednego z mieszkań na terenie miasta. W pokoju znajdowało się ciało mężczyzny w daleko posuniętym rozkładzie.

Wezwanie do bloku przy ul. Miedzińskiego w Rawiczu wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Rawiczu w piątek, 26 kwietnia po godz. 15.00.

Interwencja wynikała z zaniepokojenia mieszkańców o los sąsiada, który od kilku dni nie dawał znaku życia. O tym, że mogło nastąpić najgorsze, świadczył specyficzny zapach rozchodzący się po klatce schodowej.

Strażacy wyposażeni w aparaty oddechowe, w obecności policjanta oraz zespołu ratownictwa medycznego, przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi, a następnie przeszukali mieszkanie. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 60-letniego lokatora. Dokonali także sprawdzenia składu powietrza pod kątem występowania tlenku węgla i przewietrzyli lokal.

– Z uwagi na daleko posunięty rozkład ciała, ratownicy medyczni odstąpili od czynności ratunkowych – przekazał mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP.

Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*