W niedzielę kolejne wyzwanie przed GI Malepszy Futsal Leszno

GI Malepszy Futsal Leszno chce zmazać ostatnią porażkę z Lubawy. W niedzielę podejmie próbę pokonania rywala. Przeciwnikiem w Trapezie będzie MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Ostatnie spotkanie w Lubawie zespołowi z Leszna kompletnie nie wyszło. Poza obiecującym początkiem drużyna zaprezentowała się poniżej oczekiwań i nie była zagrożeniem dla Constractu. Ten mecz został już odkreślony grubą kreską, bo w niedzielę kolejne wyzwanie w Futsal Ekstraklasie.

Do Trapezu z wizytą przyjedzie MOKS Słoneczny Stok Białystok, czyli sąsiad z ligowej tabeli.
Białostocka drużyna ma podobnie jak leszczynianie 10 punktów, ale rozegrała jedno spotkanie mniej. Obaj niedzielni rywale dzielą miejsca 8-9.

Nie trzeba podpowiadać, że gospodarze tego meczu potrzebują punktów, bo przewaga nad dołem tabeli nie jest wcale duża. Z ligi spadną po sezonie aż trzy drużyny. Ta różnica wynosi w tej chwili jedynie 3 punkty. Miejscowi muszą uważać przede wszystkim na bramkostrzelnego Witalija Lisnyczenkę, który w tym sezonie zdobył już 6 bramek dla białostockiej drużyny. Poza tym rywal ma znacznie większe doświadczenie jeśli chodzi o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej jest trudny i trzeba od początku do końca być mocno skoncentrowanym.

Mamy nadzieję, że ta koncentracja ekipie trenera Tomasza Trznadela nie ucieknie i trzy duże punkty zostaną w Lesznie. Zapraszamy do Trapezu. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17.00. (andre/fot.andre).