W niektórych podstawówkach nie będzie pierwszej klasy

Fot. © Sławek Skrobała

Choć do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego zostało jeszcze prawie siedem miesięcy, w wielu miejscowościach wrze. Po pierwsze dlatego, że mówi się o planach likwidacji niektórych placówek. Poza tym w związku z tym, że cofnięto obowiązek szkolny dla sześciolatków, wiele szkół, zwłaszcza mniejszych, może nie uruchomić ani jednego oddziału z pierwszoklasistami.

Rawicz w ostatnich miesiącach żył tematem planowanej likwidacji Zespołu Szkół nr 3. Władze powiatu tłumaczyły, że w obliczu niżu w mieście nie ma miejsca dla dwóch placówek oferujących licealną edukację. W miniony czwartek podczas sesji powiatowi radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły.

– Nasza reforma oświatowa spotkała się w większości przypadków ze zrozumieniem. To bardzo trudna, ale konieczna decyzja. Liczę jednak, że nieprzekonanym pokażemy w najbliższych latach, że to jest dobra decyzja, która została poprzedzona rzetelną analizą. Jeśli chcemy być konkurencyjni i mieć szkoły na najwyższym poziomie nauczania z dobrym zapleczem dydaktyczno-sportowym, to musimy zredukować liczbę szkół – zapowiada starosta rawicki Adam Sperzyński.

Anna Maćkowiak

Cały artykuł w 5. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*