W pracy jest bohaterem. Po pracy mistrzem szachów

Dumny z osiągnięć kolegi nie kryją rawiccy strażacy. Gratulacje podkomendnemu złożył szef- st. kpt. Marcin Wysokiński (z lewej). Dumy z osiągnięć kolegi nie kryją rawiccy strażacy. Gratulacje podkomendnemu złożył szef- st. kpt. Marcin Wysokiński (z lewej). Fot. KP PSP Rawicz

St. sekc. Mikołaj Kowalczuk z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu zajął I miejsce w klasyfikacji „Strażak PSP” podczas XVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach.

Mistrzostwa odbywały się w miejscowości Pokrzywna (gmina Głuchołazy) w dniach 3-7 kwietnia. Turniej rozegrano w 9 rundach, systemem szwajcarskim. Przewiduje on 90 minut na partię dla zawodnika oraz 30 sekund na posunięcie.

Wśród 79 uczestników obecny był st. sekc. Mikołaj Kowalczuk, na co dzień ratownik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Rawiczu, który wywalczył 9 miejsce – najlepsze wśród strażaków. Tym samym zdobył tytuł mistrza Polski strażaków w szachach.

Na co dzień Mikołaj Kowalczuk swoją szachową wiedzą dzieli się z zawodnikami klubu Korona Rawbud Rawicz, gdzie jest trenerem.