W Rydzynie zagrają w XII Turnieju o Puchar Burmistrza

W sobotę w rydzyńskiej hali odbędzie się XII Turniej o Puchar Burmistrza w halowej piłce nożnej. W imprezie weźmie udział 6 drużyn seniorów.

Trzy drużyny z Rydzyny: All Star, Rydzyniak I i Rydzyniak II, ale także MTS Pawłowice, Sparta Miejska Górka oraz KS Futsal Leszno. Fanów halowej piłki nożnej zapraszamy w sobotę do rydzyńskiej hali. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15.00. Faworytem wydają się być leszczynianie, którzy wygrali dwie poprzednie edycje imprezy. Jeśli wygrają i tym razem będą mieli na swoim koncie trzy wygrane turnieje w Rydzynie z rzędu.

Dodajmy, że początki tego turnieju wyglądały inaczej. W roku 2008 rozpoczynano od rywalizacji trampkarzy. Odbyły się dwie takie edycje. Wygrała wtedy Kania Gostyń, ale w następnej triumfowała Polonia 1912 Leszno. W 2010 roku grali juniorzy młodsi i to był jedyny taki rok. Od 2011-2014 junior starszy a dopiero od roku 2015 rywalizują zespoły seniorów. Przed drużyną z Leszna wcześniej także dwa razy z rzędu triumfowali w turnieju o puchar Burmistrza Rydzyny gospodarze, czyli zespół Rydzyniaka. (andre/fot.andre).