W sobotę siatkarskie derby

W najbliższą sobotę, 28 listopada czekają nas siatkarskie derbowe emocje na poziomie III ligi mężczyzn. W Lesznie UKS Dziewiątka będzie próbowała się zrewanżować za srogie lanie na otwarcie sezonu w Gostyniu.

Fakt, że to już drugie spotkanie między dwoma lokalnymi rywalami w tym sezonie oznacza, że siatkarze tej klasy rozgrywkowej rozpoczynają już rundę rewanżową fazy zasadniczej. Na inaugurację Kaniasiatka Gostyń bardzo pewnie pokonała zespół z Leszna 3:0. Gostynianie w I rundzie nadawali ton rozgrywkom, choć ostatnio w meczu na szczycie ulegli na wyjeździe Liskowiakowi Lisków 3:2. Na półmetku Liskowiak przewodzi w tabeli, ale ma tylko punkt więcej od Gostynian.

Z kolei drużyna z Leszna miewała bardzo różne występy. Od wspomnianej wysokiej porażki w Gostyniu po bardzo miłą niespodziankę w spotkaniu wyjazdowym z Salosem Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Borowskiego zajmują w połowie rundy zasadniczej czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera.

Czy w sobotnie popołudnie leszczynianie zrewanżują się ekipie z Gostynia? Wszystko w takich derbowych spotkaniach jest możliwe. Liczymy, że mecz dostarczy dużych emocji i co ważne będzie stał na co najmniej przyzwoitym poziomie.

Początek derbowego meczu siatkarzy obu naszych klubów w sobotę o 16.00 w hali Gimnazjum nr. 9 w Lesznie. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*