W środę derby w Poznaniu. Radosław Hyży: Będziemy grać ,,na tak”

Nowy trener koszykarzy Timeout Polonii 1912 Leszno w III kolejce spotkań wygrali z Zetkamą Doralem Nysa Kłodzko. Nowy trener Radosław Hyży tchnął nowego ducha w drużynę, która wcześnie zagrała dwa słabe mecze.

Hyży zastąpił Dawida Mazura i po kilku dniach treningów w nowym klubie poprowadził zespół do pierwszej wygranej. Szkoleniowiec od razu znalazł wspólny język z drużyną i potrafił przekazać cenne rady.
– Idziemy na pewno w dobrym kierunku. Moja filozofia, to gra ,,na tak”. Każdy trener mówi, że ważna jest obrona. Nie neguję tego, ale przede wszystkim musimy popełniać jak najmniej ,,wielbłądów” i grać mądrze w ataku, wszak zespół jest troszkę doświadczony – przyznał Radosław Hyży.
W środę kolejne, drugie spotkanie leszczynian pod wodzą Hyżego. Ekipie z Leszna przyjdzie się zmierzyć w hali CityZen w Poznaniu z Biofarmem Basket, który fatalnie wszedł w sezon (trzy kolejne porażki).
Wiemy więc, że typowany także do czołowych miejsc na zapleczu ekstraklasy zespół ze stolicy Wielkopolski będzie mocno zmotywowany. Goście z Leszna z kolei chcieliby pójść za ciosem i odnieść drugą wygraną. Derby zapowiadają się niezwykle ciekawie, bo tak jedni, jak i drudzy potrzebują punktów, do tego, by walczyć o wysokie cele, a takie interesują obie strony. Początek środowego meczu (16.10) o godzinie 19.00. (andre/fot.andre).