W strugach deszczu wybrano Miss Plaży

Laureatki wyborów (od lewej): Miss Foto Karina Dardzińska, II Wicemiss Joanna Jankowska, Miss Sławskiej Plaży Agata Chróściak oraz I Wicemiss Laura Wycichowska. Fot. Grażyna Szyszka

Już po raz 14. wybrano Miss Sławskiej Plaży. Na scenie wystąpiło dziewięć kandydatek, które wystąpiły przed publicznością w trzech odsłonach: sportowej, w sukniach wieczorowych oraz stroju kąpielowym.

Wybory odbyły się w niedzielę, 14 lipca na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Imprezę na pół godziny przerwała ulewa. Ostatecznie po prezentacji na scenie kandydatek i wysłuchaniu odpowiedzi na pytania jury zdecydowano o przyznaniu tytułów.

Miss Sławskiej plaży została 25-letnia Agata Chrośniak z Szubina. Tegoroczna miss to studentka trzeciego roku fizjoterapii na BSW w Bydgoszczy, ma też licencjat z biotechnologii. Tytuł pierwszej wicemiss oraz tytuł Miss Publiczności zdobyła 19-letnia Laura Wycichowska z Ciosańca. Trzy lata temu była Miss Sławskiej Plaży. Druga wicemiss to 27-lenia Joanna Jankowska, doktorantka nauk społecznych z Wrocławia. Miss Foto została 23- letnia podróżniczka Karina Dardzińska z Wrocławia.

Imprezie tradycyjnie patronował burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

Grażyna Szyszka