W urzędzie bez zmian. Znamy już najbliższych współpracowników Borowiaka

Prezydent Łukasz Borowiak zadecydował, że nie będzie zmian wśród jego najbliższych współpracowników i powołał Piotra Jóźwiaka na swojego zastępcę. Wcześniej nominację wręczono Adamowi Mytychowi, który stanowisko wiceprezydenta piastował w poprzedniej kadencji samorządu (2014-2018), a więc od pierwszych wygranych wyborów przez Łukasza Borowiaka.

34-letni Piotr Jóźwiak jest doktorem nauk prawnych i do grudnia 2014 r. prowadził kancelarię adwokacką, a w latach 2013–2014 był wiceprezesem Unii Leszno. W poprzedniej kadencji samorządu był drugim zastępcą prezydenta Leszna i w magistracie odpowiadał za oświatę, kulturę, pomoc społeczną oraz sport.

Jóźwiak w wyborach 21 października kandydował do rady miejskiej z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości i zdobył 606 głosów. Było to drugi wynik wśród kandydatów ugrupowania w mieście – 51 głosów więcej, otrzymał doświadczony radny Kazimierz Jęcz.

Nominacja oznacza, że straci mandat radnego. Otrzyma go wieloletnia radna Stefania Ratajczak, na którą zagłosowało 492 wyborców.
Zaprzysiężenie nowej radnej odbędzie się na najbliższej sesji rady miejskiej, tj. 6 grudnia. Oprócz S. Ratajczak ślubowanie złoży Adriana Machowiak (piszemy o tym na str. 13).

Przypomnijmy, że również Adam Mytych z sukcesem kandydował do rady miejskiej (z PL18), jednak nie przyjął mandatu, dlatego uroczyste ślubowanie radnego złożyła Lidia Baksalary.

Cały artykuł jest również dostępny w 48 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*