Wamet Dąbcze w III rundzie Pucharu Europy

Wamet Dąbcze awansował do III rundy Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W poniedziałek europejska federacja przyznała klubowi z gminy Rydzyna triumf walkowerem nad SpVgg Erlangen.

Niemiecki zespół zrezygnował z przyjazdu do Dąbcza. Konfrontacja Wametu Dąbcze z SpVgg Erlangen miała się odbyć 13. stycznia, jednak drużyna naszych zachodnich sąsiadów wycofała się z rywalizacji. Decyzja działaczy klubu z Erlangen może dziwić, bo w pierwszej rundzie niemiecka ekipa wyeliminowała austriackiego 1-ligowca – TTC Bruck/Leitha.

Po rezygnacji SpVgg Erlangen, Wamet Dąbcze znalazł się w gronie „16″ najlepszych drużyn Pucharu Europy. Przypomnijmy, że we wrześniu zespół z powiatu leszczyńskiego w swoim debiucie w TT Inter Cup pokonał TSV 1990 Merseburg 4:0.

Kto może być kolejnym rywalem drużyny z Dąbcza? Wśród potencjalnych kandydatów jest obrońca trofeum i aktualny trzeci zespół niemieckiej Bundesligi – Post SV Muhlhausen. Przeciwnikiem Wametu może być także finalista ostatniej edycji TT Inter Cup – SV Union Velbert 2011. Losowanie par trzeciej rundy odbędzie się najprawdopodobniej 4 lutego.

Dodajmy, że pod koniec grudnia do III rundy przepustkę uzyskała także Poltarex Pogoń Lębork, która wygrała na wyjeździe z TSV Lunestedt. (andre/fot.wametdabcze).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*