Wamet Dąbcze rozpoczyna bój w play-off

Naszpikowany gwiazdami zespół Darz Bór Karnieszewice będzie rywalem Wametu Dąbcze w fazie play-off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w tenisie stołowym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23. marca w Dąbczu. Rewanż dwa tygodnie później nad morzem.

Zdecydowanym faworytem dwumeczu, który wyłoni finalistę 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, jest Darz Bór. Ekipa z Karnieszewic w cuglach wygrała rywalizację w grupie północnej, wygrywając wszystkie pojedynki rundy zasadniczej! Z czwartego miejsca w grupie południowej do fazy play-off awansowali gracze Wametu Dąbcze, dla których będzie to drugi z rzędu występ w rundzie finałowej.

Największą gwiazdą najbliższego rywala Wametu jest Artur Daniel. Były tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w swojej karierze sięgał po tytuł indywidualnego mistrza Polski seniorów oraz zdobywał złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Nie mniej utytułowany jest Marcin Czerniawski. Leworęczny tenisista stołowy w przeszłości zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej i mieszanej, a wspólnie z kolegami z Dojlid Białystok zajął trzecie miejsce w Superlidze. Skład Darz Boru uzupełniają Marcin Marchlewski, Michał
Krzyżanowski i Tomasz Tabor. Ten pierwszy ma za sobą występy w elitarnej Lidze Mistrzów i Superlidze.

W fazie play off po raz drugi zagramy z drużyną gwiazd. Karnieszewice, to zdecydowany faworyt do awansu do 1. ligi – mówi Mateusz Przybył, kapitan Wametu – Darz-Bór już trzeci sezon walczy o awans do 1. ligi. Dwukrotnie przepustkę na grę na zapleczu LOTTO Superligi przegrali w barażach – zakończył.

W poprzednim sezonie obydwa zespoły także zmierzyły się ze sobą w fazie play off. Wówczas dwukrotnie wysokie zwycięstwa 10:0 zanotowali tenisiści stołowi Darz-Boru Karnieszewice. Czy podobnie będzie i tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższym czasie. Starcie Wametu Dąbcze z Darz Borem Karnieszewice odbędzie się 23. marca. Wstęp wolny. (andre/fot.kswametdabcze).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*