Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

Zwyciężyło Stowarzyszenie Echo
Hanna Hendrysiak i jej Stowarzyszenie Echo w Lesznie to zwycięzcy redakcyjnego plebiscytu Bliscy Ludziom. Po kilkunastu latach ich obecności na lokalnym rynku śmiało można powiedzieć, że pomogli tysiącom osób. Dzieci, które w początkach swojej działalności zabierali na krajoznawcze wycieczki, dziś same są już rodzicami. Niektóre z nich wciąż zaglądają do Echa. Przychodzą towarzysko, z sentymentu.

Tajemnicza śmierć w garażu
W poniedziałek 13 lutego po godzinie 14.00 leszczyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z garaży przy ulicy Dekana w Lesznie słychać pracujący samochód, natomiast garaż zamknięty jest od środka.

„Niewdzięczni” parafianie zamykają drzwi przed księdzem

Mija blisko rok od czasu, gdy sprawa księdza Andrzeja W. z Żytowiecka ujrzała światło dzienne. Dziesięć miesięcy temu po raz pierwszy opisałam relacje świadków, którzy zarzucali proboszczowi molestowanie chłopców i dorosłych mężczyzn. A wszystko na przestrzeni ponad 30 lat!

Życie w strefie zapowietrzonej i zagrożonej wirusem
Dwa tygodnie temu okazało się, że niemal wszystkie miejscowości w gminie Czempiń znalazły się w strefie zagrożenia lub nawet zapowietrzenia wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wszystko dlatego, że ognisko tej choroby wykryto na fermie w Bolesławcu. To wieś, która znajduje się w gminie Mosina, ale tuż przy granicy z gminą Czempiń. Służby sanitarne po obu stronach postawiono w pełnej gotowości.

Jak wyjechać do sanatorium?
Wyjazd na leczenie uzdrowiskowe daje możliwość podreperowania własnego zdrowia. Choć część czasu spędzamy na zabiegach czy konsultacjach, jest to również szansa, by zobaczyć ciekawe miejsca. Nieco pozwiedzać. By móc skorzystać z takiej formy, trzeba jednak spełnić określone warunki.

Zobaczymy wiele twarzy Zofii Nowakowskiej
„Twoja twarz brzmi znajomo” to program rozrywkowy telewizji Polsat, który bije rekordy popularności. Od soboty, 4 marca, będziemy mogli oglądać już siódmą edycję show, a jedną z jego uczestniczek będzie pochodząca z Kościana aktorka i wokalistka Zofia Nowakowska.

Sukces rodzi niepewność
Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała SKK Siedlce 83:67 i znajduje się na prostej drodze do play off. Przewaga gospodarzy była wyraźna. Przyjezdni tylko w pierwszej połowie stawiali opór. Później ekipa trenera Łukasza Grudniewskiego zagrała swoje – pressing na całym boisku, agresywna obrona i podkręciła tempo. Przeciwnik zaczął tracić oddech, nie trafiał z dystansu, popełniał błędy.

Zwolnienia i dymisje
Rada Centralnej Szkoły Szybowcowej odwołała ze stanowiska prezesa Jerzego Roginelę. Do dymisji podali się przewodniczący Rady Szkoły Stanisław Haczyński i jego zastępca Dariusz Cisek. Ten ostatni zgodził się pełnić obowiązki prezesa CSS do czasu wyboru nowych władz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*