Warto przeczytać w Panoramie!

76

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej a w niej m.in.:

Zbytni pośpiech i brak konsultacji
W Śmiglu debatowano nad rządowymi planami reformy edukacji. Wśród rozmówców trudno było znaleźć entuzjastów likwidacji gimnazjów.

Sfinansował budowę drogi na gminnym gruncie
Krzysztof Śliwa prowadzi w podleszczyńskim Karolewku firmę transportową. Przed pewien czas korzystał z drogi prowadzącej przez wieś, co było uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, ale i ciężarowych samochodów dojeżdżających do jego przedsiębiorstwa. W końcu udało się wybudować alternatywny dojazd do firmy, a w zasadzie kolejną drogę publiczną prowadzącą przez wieś.

Poniżanie i szarpanie

Magda na każdym kroku jest wyzywana od kretynek, Kasia słyszy że jest niewiele warta, Krzysztofa popychają, Alicja raz po raz dostaje od ojca po twarzy. To klasyczne przykłady przemocy wobec dzieci. To tego rodzaju sprawy trafiają na policję, do prokuratur i ostateczne do sądów. Na szczęście w naszym regionie jest ich niewiele.

Czują się dyskryminowani

Grupa mieszkańców Krzycka Wielkiego, gm. Włoszakowice, interweniuje w sprawie utrudnionego dojazdu do ich miejscowości. By dotrzeć do swoich domów od strony Leszna, muszą jechać przez Włoszakowice lub Śmigiel. Nie mogą korzystać z drogi przez Krzycko Małe. Wiodąca tamtędy trasa powiatowa jest zamknięta, bowiem gmina Święciechowa buduje kanalizację sanitarną.


Mamy „Belfra na szóstkę”!

Znane są już wyniki kolejnej edycji naszego plebiscytu „Belfer na szóstkę”. Kto nim został? Sprawdźcie w czwartkowym wydaniu Panoramy Leszczyńskiej.

Gdy ktoś bliski odchodzi w cierpieniu…
Działalność hospicjum domowego finansuje NFZ, pacjent nic nie płaci.
Problem w tym, że w powiecie leszczyńskim kontrakt jest dramatycznie niski.

Samorząd pomoże leszczyńskiej Unii
Unia Leszno w przyszłym roku będzie gospodarzem barażu oraz finału Drużynowego Pucharu Świata. Klub wyłoży pieniądze za licencję na organizację zawodów, natomiast miasto pomoże Unii w zorganizowaniu obu imprez. Baraż odbędzie się w piątek, 7 lipca. Finał zaplanowano następnego dnia.

Poza boiskiem ciekawa ekipa
Przedstawiamy leszczyńskich szczypiornistów, ale nieco inaczej. Otóż jako filatelistę, numizmatyka oraz kolekcjonera kart telefonicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*