Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w niej m.in.:

Oszuści z Council pod lupą
Oszuści kredytowi ze spółki finansowej Council z Wrocławia, która miała swoje przedstawicielstwo także w Lesznie przy ulicy Niepodległości, znaleźli się pod lupą śledczych. Siedziba leszczyńskiego biura od marca jest zamknięta na głucho.

Fałszywi inspektorzy weterynarii

Pomysłowość oszustów po raz kolejny okazała się nieograniczona. Wykorzystując obowiązujące jeszcze do niedawna przepisy, dotyczące hodowli
drobiu i ptactwa w czasie ptasiej grypy, wyłudzili od rolników pieniądze. W jaki sposób?

Czy władza może więcej?

Otrzymaliśmy skargę na zachowanie strażników miejskich w Śmiglu. Czytelnik oburzony sytuacją, jaka wydarzyła się niedawno na miejscowym targowisku, postanowił za naszym pośrednictwem zaapelować do municypialnych o większe zrozumienie dla innych.

Szybciej wyłapią przekręty na licznikach
Powoli do przeszłości odchodzą czasy, kiedy do drzwi mieszkań pukały osoby sprawdzające stan wodomierza czy podzielników ciepła zawieszonych na kaloryferach. Spółdzielnie mieszkaniowe coraz częściej decydują się na wprowadzenie urządzeń umożliwiających zdalny odczyt tego typu danych.

Pomóżmy znaleźć bestialskiego oprawcę

Na właścicieli kotów padł blady strach. W mieście znowu grasuje bestialski oprawca tych zwierząt. Kościański oddział Towarzystwa Opieki nad
Zwierzętami zwrócił się do mieszkańców z dramatycznym apelem o pomoc w ustaleniu osoby bądź osób, które są za to odpowiedzialne. O sprawie
powiadomiono też policję.

Jako pierwszy w kraju zaczął produkować keczup
Gruszki na wierzbie. Tak sąsiedzi z okolicznych dworków skwitowali plany Stanisława Fenrycha, który blisko 100 lat temu zdecydował się kupić podupadły majątek Pudliszki. Gospodarstwo rolne niczym nie wyróżniało się wówczas na tle innych, podobnych posiadłości.

Instrumentariuszki mają nerwy ze stali
Lucyna Wilgosiewicz od 43 lat jest instrumentariuszką w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie, a od 26 lat pełni rolę oddziałowej na bloku operacyjnym. Wybrała wyjątkowo trudną specjalizację w zawodzie pielęgniarskim.

Wojna w GKS Krzemieniewo
Piłkarze i część rodziców młodych zawodników pomstują na decyzję prezesa GKS Krzemieniewo. Marian Witczak postanowił wycofać pierwszy zespół z rozgrywek A-klasy. Trener i rodzice poprosili o pomoc władze gminy, starostwo powiatowe i Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Lesznie. Nic nie wskórali. Żądali nawet dymisji prezesa klubu i zwołania walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

Przejechał “Piekło Północy”
Wyścig Paryż-Roubaix zalicza się do najtrudniejszych na świecie. Kto go wygra, przechodzi do historii. Kto dojedzie do mety zyskuje szacunek. Morderczą trasę potrafią przejechać tylko najlepsi. Potrzebne są zarówno umiejętności, ale również dużo szczęścia. Charakterystyczną część wyścigu stanowi jazda po brukowej nawierzchni. Wyjątkowo nieprzyjazna dla kolarzy. Wozy techniczne specjalnie na Paryż-Roubaix mają podnoszone nadwozie. A i tak zdarzało się, że odpadały im miski olejowe. Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń był najlepszym polskim juniorem w wyścigu Paryż-Roubaix.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*