Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:
Proboszcz oskarżany o molestowanie został odwołany
Kuria Metropolitalna w Poznaniu odwołała proboszcza parafii w Żytowiecku Andrzeja W. Zdaniem wielu – dużo za późno. Bo o tym, że pod adresem księdza kierowane są poważne oskarżenia, które potem potwierdziła prokuratura w trakcie postępowania w wydanym oświadczeniu, zwierzchnicy kościoła wiedzieli od co najmniej roku. Nic z tym jednak nie zrobili. Nie zawieszono księdza w obowiązkach, ani nie odsunięto od pracy z dziećmi.

Nauczycielka zawieszona

Wychowawczyni jednej z klas drugich w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie podczas lekcji miała uderzyć w twarz swojego 8-letniego ucznia. Matka chłopca domaga się wyciągnięcia wobec niej daleko idących konsekwencji. Uważa też, że nauczycielka nie radzi sobie z klasą. Sprawą zajmuje się już prokuratura i rzecznik dyscyplinarny.

Były starosta Krzysztof Piwoński skazany
Były starosta leszczyński Krzysztof Piwoński, radny sejmiku województwa wielkopolskiego z listy PO, został skazany na pół roku w zawieszeniu na trzy lata. Sąd Rejonowy w Lesznie uznał, że popełnił tzw. przestępstwo urzędnicze i dodatkowo poświadczył nieprawdę. Wyrok nie jest prawomocny, oskarżony zapowiedział apelację. Prawomocne skazanie oznaczać będzie utratę mandatu radnego.

Seweryn piechotą pokonuje puszcze
25 –letni Seweryn Kubicki z Góry zakochał się w survivalu jeszcze w szkole średniej, kiedy na Discovery obejrzał program Beara Gryllsa.
Któregoś dnia, a było to w środku zimy, spakował plecak i pomaszerował osiem kilometrów przez las nad zalew w Ryczeniu. Za pomocą krzesiwa rozpalił ognisko i z dumą upiekł sobie przyniesioną kiełbasę.

Od prowincjała usłyszał: lepiej, żebyś pojechał na Białoruś
Pochodzący z Osiecznej dominikanin, ojciec Roman Schulz, chętnie opowiada o swojej pracy. Nie jest ona łatwa, bo duchowny pełni posługę w Mohylewie na Białorusi. W jego parafii regularnie uczestniczy w nabożeństwach pięćdziesiąt osób. Dominikanin gościł niedawno w parafii pw. św. Kazimierza w Lesznie, gdzie opowiadał o problemach, z którymi styka się na co dzień.

Oprawka oprawce nierówna
Prawidłowy dobór oprawek nie jest łatwy i wymaga odrobiny wiedzy oraz sporo wyczucia. W trakcie wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na wygodę ich użytkowania. Współczesne szkła są nie tylko pomocne w korekcji wzroku, ale mają gwarantować komfort w codziennym użytkowaniu, zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku. Ponadto są także modnym elementem stylizacji. W jaki sposób należy dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Jeden błąd Piotra Pawlickiego na „Narodowym”
Komplet widzów i dużo walki w kontakcie. Grand Prix Polski na PGE Stadionie Narodowym w stolicy przeszło do historii. W finale pojechał jeden reprezentant naszego kraju, ale nie był to Piotr Pawlicki, a Maciej Janowski, który zajął drugie miejsce.

Będzie walczył poza granicami Polski
Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno, czołowy zawodnik naszego kraju stawia na rozwój. Od nowego sezonu będzie startował w rozgrywkach ligowych u naszych południowych sąsiadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*