Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

Jak walczyć z hejtem?
Hejterzy są plagą internetowej sieci, wirusem powodującym dezorganizację każdej wirtualnej przestrzeni, w której się zagnieżdżą. W swoich wpisach oskarżają tych wszystkich, z którymi im nie po drodze. Na szczególne ataki „życzliwych” narażone są osoby publiczne, bardzo często politycy i urzędnicy. Jeden z takich napastliwych komentatorów rzeczywistości został zmuszony do opublikowania przeprosin na popularnym w mieście portalu internetowego radia Elka. Przez siedem dni – od 2 do 9 sierpnia na każdej stronie internetowej tego portalu pojawiały się przeprosiny skierowane do byłego dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie.

Wężykiem po mieście
45-letni mieszkaniec Łodzi, jako sprawca czterech przestępstw, stał się niechlubnym bohaterem ogólnopolskim mediów. Jadąc ciągnikiem na podwójnym gazie, wężykiem przemierzał leszczyńskie ulice, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował rozjechać policjantów, a jednego z funkcjonariuszy nawet uderzył. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Jak popegeerowskie wsie odnalazły się w nowych realiach
Państwowe Gospodarstwa Rolne, częściej nazywane po prostu PGR-ami, to jeden z symboli poprzedniego systemu. Ich upadek, choć formalnie była to likwidacja, był dramatycznym przykładem przemian gospodarczych, z lat 90 ubiegłego wieku. Jak po ponad ćwierć wieku od tych wydarzeń wyglądają nasze miejscowości, w których funkcjonowały PGR-y? Czy byli pracownicy państwowych gospodarstw rolnych odnaleźli się w nowym ustroju?

Siła kobiet i powiew luksusu w jednym
Magdalena Stachowiak, mieszkanka Leszna, pasjami czyta książki, głównie kryminały, biega w maratonach i jest zakręcona na punkcie Skandynawii. Uwielbia duńskie ścieżki rowerowe i ceni sobie skandynawski minimalizm. Co ciekawe, miłość do północnej Europy udało jej się połączyć z pracą zawodową. Od dwunastu lat organizuje wyprawy na Bornholm, do Szwecji i Norwegii. Współtworzy popularny serwis internetowy promujący Bornholm. Połknęła też kolekcjonerskiego bakcyla. Nie zbiera jednak bibelotów czy antyków, ale magazyn o modzie Vogue z całego świata. Uznała, że to równie dobra pamiątka z podróży jak każda inna.

Jolanta Bartoś jest ofiarą stalkingu
Jolanta Bartoś, pisarka z Leszna, wydała swoją drugą książkę. Kryminalna powieść zatytułowana „Jad” jest zagmatwaną historią rodzinną z morderstwem doskonałym w tle. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera bogaty profesor Rafalski. Rusza śledztwo, a na jaw wychodzą brudy ukrywane przez familię denata. Autorka zadbała, by jej powieść trzymała czytelnika w nieustannym napięciu. Są zdrady, intrygi, romans, alkohol i narkotyki. Kto zamordował? W tej powieści wszyscy są podejrzani i każdy miał motyw, bo ofiara nie należała do kryształowych ludzi. Zimny i stanowczy typ. Trup w książce ściele się gęsto.

Cierpi na najbardziej złośliwy nowotwór wieku dziecięcego
Mieszkańcy Osiecznej i pobliskich miejscowości pokazali, że maja wielkie serca. Podczas zorganizowanego w niedzielę (10 IX) festynu charytatywnego zebrano prawie 14 tys. zł na rzecz 10-miesięcznego ciężko chorego Patryka Skórczewskiego. Mama chłopczyka potrzebuje pieniędzy, aby móc podjąć walkę o jego życie w jednej z zagranicznych klinik. Niestety, w Polsce nie jest to możliwe. Lekarze twierdzą, że zrobili już dla niego wszystko, co jest w ich mocy. Kolejnej operacji nie chcą się podjąć…

W kolejce do lekarza trzeba czasem czekać kilka lat
W kolejce do lekarza często trzeba wykazać się dużą dozą cierpliwości. Zwłaszcza, kiedy kolejki do specjalistów ciągną się miesiącami, a nawet latami. Niektóre dane uzyskane w przychodniach, a także z internetowego informatora kolejkowego mogą przyprawić o zawrót głowy. Czy jest jakiś sposób, by przyspieszyć termin wizyty?

Seniorze, wezwij fachowca!
W Gostyniu można zgłaszać się już do bezpłatnego programu „Fachowiec dla seniora”. Dedykowany jest on seniorom od 65 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym mieszkającym samotnie lub ze współmałżonkiem, a także osobom bądź rodzinom, których dochód nie przekracza ustalonej kwoty najniższej emerytury, w zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym.

Złoto zostało w Polsce
Beata Choma została mistrzynią Europy kobiet w lotach balonem na ogrzane powietrze. Polka wyprzedziła w klasyfikacji Litwinkę Agne Simonoviciute i Austriaczkę Elisabeth Kindermann. Zawodniczki reprezentujące gospodarzy mistrzostw, Daria Dudkiewicz-Goławska i Ewa Prawicka-Linke, zostały sklasyfikowane w środku stawki. Klasyfikację drużynową wygrała Litwa przed Polską i Wielka Brytanią.

Remis otworzył Bykom drogę do finału
Żużlowcy z Leszna pojechali na rewanż po zwycięstwo. Z takim nastawieniem przystąpili do zawodów i żaden zawodnik nawet nie wspomniał, że drużyna będzie bronić zaliczki z pierwszego meczu. Gospodarze narzekali na pogodę, która pokrzyżowała im plany. Po opadach deszczu musieli ratować sytuację, by zawody mogły się odbyć. W ten sposób stracili atut własnego toru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*