Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w niej m.in.:

Ksawery szalał wieczorem i odszedł nad ranem
Nadal trwa liczenie strat po nawałnicy, jaka w czwartkowy wieczór przeszła nad naszym regionem. Wiejący w porywach nawet do 122 km/h wiatr wyrządził sporo szkód, zerwał m.in. dach z budynku I LO w Lesznie, połamał drzewa w miejskich parkach, a na cmentarzu uszkodził nagrobki.

Zamach na wolność czy walka o prawa uciśnionych?
O ograniczeniu handlu w niedzielę i święta dyskutuje się od wielu miesięcy. Pomysł Solidarności ma zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Projekt od września ubiegłego roku „leżakuje” w Sejmie i jest bardzo prawdopodobne, że nie zostanie przyjęty w takim kształcie, w jakim chciałby tego związek. Związkowcom zależy na ograniczeniu handlu we wszystkie niedziele w miesiącu, a tymczasem poseł Janusz Śniadek z Prawa i Sprawiedliwości zgłosił poprawkę, by dotyczyło tylko co drugiej i co czwartej niedzieli. Jednocześnie w ostatnią niedzielę Nowoczesna rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją do posłów i posłanek, żeby nie głosowali za ustawą ograniczającą niedzielny handel. A co o tym sądzą pracownicy leszczyńskich sklepów i marketów? Jakie zadanie mają klienci? W ostatnią niedzielę pokusiliśmy się o mały rekonesans, zaczynając od osiedlowych sklepów a na Galerii Leszno kończąc.

Z listu wypadł… wąż
Niecodzienna przesyłka dotarła w środę, 4 października do urzędu pocztowego. Z jednego z listów, znajdującego się na biurku naczelnika UP, wypadł… wąż.

Więzienna telewizja Kukiel ma własne studio i profesjonalny sprzęt
Studio może nie wygląda bardzo profesjonalnie, jednak sprzętu można znaleźć tu sporo. Grzegorz Jaworowicz i Zbigniew Zborała od kilku lat tworzą więzienną telewizję Kukiel. Pomagają im inni skazani, jednak to oni trzymają tak naprawdę wszystko w ryzach.

Od wyników bardziej ceni radość
Do grona wyjątkowych pedagogów, których można nazwać „Belframi na szóstkę” dołączył wuefista ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej – Henryk Chudobski. To on wygrał czternastą edycję naszego redakcyjnego plebiscytu na najpopularniejszego nauczyciela roku. Niemniej wyrazy uznania kierujemy w stronę wszystkich finalistów, bo głosowanie pokazało, że każdy z nich może poszczycić się naprawdę dużą grupą sympatyków. Cieszymy się, że po raz kolejny nasza propozycja wspólnej zabawy w celu przedstawienia lubianych i cenionych przez uczniów oraz ich rodziców nauczycieli spotkała się z ogromnym odzewem ze strony czytelników.

Poczekasz na pobyt w sanatorium
Planujesz udać się na leczenie uzdrowiskowe w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z kilkoma informacjami, które są istotne podczas procesu kwalifikacyjnego pacjentów. Jakie działania muszą podjąć przyszli kuracjusze?

Sprawiła, że wiele dzieciaków i młodych ludzi chce związać swoją przyszłość z tańcem
Każdy, kto choć trochę interesuje się tańcem, z pewnością słyszał o szkole Funky Flava. Roztańczone grupy młodych ludzi, przede wszystkim dziewcząt, uświetniły swoimi występami już wiele imprez w regionie. Pojawiały się na większych i mniejszych scenach, a nawet na… sportowym parkiecie.

Przychodzi facet do kosmetyczki…
Depilacja laserowa, relaksacyjne masaże oraz oczyszczanie skóry – to zabiegi, z których najchętniej korzystają mieszkańcy Leszna. Mężczyźni coraz częściej pojawiają się w salonach kosmetycznych.

Zgrzytało i trzeszczało w drodze po złoto
Sukces Fogo Unii Leszno rodził się w bólach. Porażki z Betardem Spartą Wrocław i Stalą Gorzów zapaliły czerwoną lampkę na Strzeleckiej. Co prawda, wygrana w Toruniu wlała nadzieję w serca kibiców, ale szybko okazało się, że Anioły w tym sezonie są słabe i skazane na walkę w dolnych rejonach tabeli. Na szczęście dla Byków, tylko trzy zespoły prezentowały solidny poziom. Pozostałe cztery ekipy nie miały zbyt dużej siły przebicia. Powstała tzw. liga dwóch prędkości. Uniści lawirowali pomiędzy jedną i drugą grupą. Byli czwartą siłą i mogło być różnie, gdyby pojawiła się większa konkurencja.

Byłem skazany na układanie cegieł i mieszanie betonu
Z Jasonem Doylem, australijskim żużlowcem, liderem klasyfikacji Grand Prix IMŚ, rozmawiają Mariusz Cwojda i Jakub Gralik.

Słaby start beniaminka
Beniaminek na starcie rozgrywek I ligi został okrzyknięty czarnym koniem. Nie przypadkowo. Letnie transfery przeprowadzone przez Klub Sportowy Futsal Leszno zrobiły wrażenie. Do zespołu dołączyli Daniel Lebiedziński, Piotr Pietruszko i Ukrainiec Siergiej Chamuka, czyli zawodnicy z doświadczeniem i ograni w wyższej klasie rozgrywkowej. Lebiedziński to gwiazda futsalowych boisk. Były reprezentant Polski i król strzelców ekstraklasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*