Warto przeczytać Panoramie!

41

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

Orkan pozbawił energii tysiące domostw
Huragan Ksawery pozbawił dostaw energii elektrycznej ponad połowę klientów spółki Enea Operator w regionie leszczyńskim. O skali żywiołu świadczy także kwota ok. 4 mln zł wydana przez firmę na usuwanie skutków październikowej nawałnicy. W Starostwie Powiatowym w Lesznie podziękowano strażakom ochotnikom za współpracę z energetykami i ogromne zaangażowanie w niesieniu pomocy mieszkańcom Leszna i powiatu.

Policjanci zapobiegli samobójstwu
Dwóch funkcjonariuszy uratowało 23-latka, który chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja i profesjonalne działanie rawickich funkcjonariuszy zapobiegły życiowej tragedii. Niedoszły samobójca sam zadzwonił na policję i poinformował dyżurnego o swoich planach.

„Koperty” dla niepełnosprawnych muszą być większe i pomalowane na niebiesko
Żyjemy w czasach, gdy liczba samochodów rośnie dużo szybciej niż miejsc parkingowych. Konsekwencją tego jest ciągła rywalizacja między kierowcami o miejsce, w którym mogliby pozostawić swoje auto. W tym starciu wszystkie chwyty zdają się być dozwolone i nikt nie ma taryfy ulgowej, nawet niepełnosprawni. Stąd walka o tzw. koperty trwa w najlepsze.

Ile zarabiają, czym jeżdżą i jak mieszkają nasi parlamentarzyści
Zaglądamy do kieszeni parlamentarzystów z regionu leszczyńsko-kaliskiego. Sprawdzamy, ile zarabiają, czym jeżdżą, jak mieszkają i komu dobrze idzie oszczędzanie? W 2015 r. listę kandydatów PiS otwierała Joanna Lichocka, dziennikarka na co dzień mieszkająca w Warszawie. Był to jej debiut w roli polityka. J. Lichocka na swoim koncie zgromadziła ok. 18.000 zł. Jest właścicielką domu o pow. 125 m2 wycenionego na 900.000 zł i mieszkania o pow. 154 m2 o wartości ok. 1.400.000 zł. Ma dwie działki o pow. 2000 m2 i jedną o pow. 3200 m2. Dysponuje udziałami w działkach o pow. 500 m2 i 290. Działki zostały wyceniona na ok. 2 mln zł.

Znajdźcie sposób, by obronić wasze miasta przed inwazją PiS-u
Zanim Adam Michnik, znany publicysta, historyk, były opozycjonista i redaktor naczelny Gazety Wyborczej pojawił się na horyzoncie, przy ulicy Krótkiej, z transparentem „3 x nie dla Michnika”, protestowali sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej.

Konsumenci zaniepokojeni wzrostem cen żywności
W ostatnich tygodniach coraz częściej od klientów sklepów spożywczych można usłyszeć stwierdzenie, że jajecznica na maśle to danie delikatesowe. Złośliwość ta wiąże się z niebywałym w ostatnim czasie wzrostem cen za te dwa produkty. Wielu zastanawia się więc, czy ceny osiągnęły już swój najwyższy pułap, czy może jeszcze podskoczą. Niektórzy niepokoją się tym, że w Święta Bożego Narodzenia może jajek zabraknąć, a czas ten jest okresem największego ich zbytu.

Wspólnie doceńmy najprężniej działające koła gospodyń wiejskich
Koła gospodyń wiejskich wcale nie należą do reliktów przeszłości. W wielu miejscowościach działają bardzo prężnie. Nie tylko organizują okolicznościowe imprezy, lecz także podejmują wiele innych ciekawych inicjatyw. Postanowiliśmy docenić te przedsięwzięcia, jak również osoby, które je realizują. Stąd też zapraszamy do udziału w plebiscycie na najlepsze w regionie koło gospodyń wiejskich.

Wskoczyli do płonącego domu sąsiadów
Widząc płonący dom sąsiada, niepełnosprawną kobietę bitą kamieniem czy dziecko gryzione przez rozwścieczonego psa naprawdę trudno zachować zimną krew, a co dopiero rzucić się z pomocą. Na szczęście niektórym to się udaje. Ich odwadze i zdrowemu rozsądkowi inni zawdzięczają zdrowie, a czasami nawet życie.

Leszczyński streetworker, wierzy, że można wyjść z bezdomności
Gdy za oknem robi się zimno Franciszek Żygadło, pracownik socjalny ze Schroniska dla Bezdomnych w Lesznie, ma pełne ręce roboty. Każdego dnia wyrusza na ulicę i zagląda w miejsca, w których pomieszkują bezdomni. Pyta ich o zdrowie, proponuje ciepłe schronienie w noclegowni, pomaga w zdobyciu opału, ubrań, leków i żywności. To szczególna misja. Dla wielu podopiecznych, zazwyczaj odrzuconych przez najbliższych, to on staje się namiastką rodziny.

Dziecko z cukrzycą może żyć jak jego rówieśnicy
Wiadomość o tym, że dziecko choruje na cukrzycę, często spada na rodziców na grom z jasnego nieba. W głowie krążą pytania: dlaczego akurat nas to dotknęło? Historie naszych młodych bohaterów i ich rodziców pokazują, że z tą chorobą, jeśli tylko będzie się przestrzegać określonych zasad, można żyć normalnie.

Marina Laikina zaczarowała Agnieszkę Chylińską
Kiedy Marina Laikina wystąpiła w programie Mam Talent wszyscy zastanawiali się, jaka buzia kryje się pod pasiastą maską? Okazuje się, że wyjątkowo piękna. Pochodząca z Rosji a mieszkająca w Śmiglu Marina przyćmiewa urodą. Ale to nie jej ładne rysy grają pierwsze skrzypce lecz wyjątkowe umiejętności. 23 – latka skończyła jedną z najlepszych szkół cyrkowych w Rosji, a jej występy zapierają dech w piersiach. Miesiąc temu artystka postanowiła założyć w Lesznie szkołę cyrkową. W Aerial Circus School Flying Flower uczy akrobatyki na szarfach zawieszonych w powietrzu. A już w najbliższą sobotę 18 listopada, o godzinie 20.00 będziemy mogli obejrzeć jej półfinałowy występ w X edycji Mam Talent. Warto jej kibicować i oddać na nią głos w formie esemesa

Klasa Chanasa. Trapez pękał w szwach
Kamil Chanas kontra Michael Hicks. Organizator pierwszoligowego meczu kolejki w Lesznie zapowiadał go jako wielki pojedynek liderów, dwóch czołowych zawodników I ligi. 32 – letni Chanas i dwa lata starszy od niego Hicks, Amerykanin z polskim paszportem, przyciągali uwagę kibiców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*