Warto przeczytać w Panoramie!

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

„Panorama” dostępna dla niewidomych
Od tego wydania „Panorama Leszczyńska” dostępna jest również w wersji dla osób niewidomych. Stało się to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy naszej redakcji z Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”. Już od 10 lat prowadzi ono e-kiosk z prasą dla osób niewidomych i słabowidzących (defacto.org.pl). Niepełnosprawni za darmo otrzymują artykuły, które wcześniej są dla nich specjalnie przetworzone na pliki tekstowe lub dźwiękowe.

Już blisko 400 osób oddało włosy na peruki dla chorych na raka
Zawsze, gdy jest to możliwe, staram się pomóc innym, choć akurat do oddania włosów na peruki dla kobiet po chemioterapii zachęciła mnie moja siostra. Nie słowami, ale przykładem. Ona trzy lata temu po raz pierwszy ścięła swoje warkocze w tym celu. Pomyślałam, że to świetny pomysł i zaczęłam zapuszczać włosy. Oddałam je bez żalu, bo mam nadzieję, że sprawią komuś radość – mówi nasza redakcyjna koleżanka Barbara Kwaśniewska, która w szczytnym celu zmieniła właśnie swoją fryzurę.

Mediator jest jak ksiądz i adwokat diabła w jednym
Bywa, że żarliwa w młodości miłość z czasem się wypala, a dawna namiętność zamienia się w jawną niechęć. Najpierw małżonkowie czynią sobie drobne złośliwości, z czasem złość narasta i przeradza się w nienawiść, która popycha małżonków do sukcesywnego wyniszczania przeciwnika. Ostatecznie dochodzi do otwartej wojny o wszystko od nieruchomości, poprzez ruchomości, na dzieciach kończąc. Procesy sądowe w takich przypadkach są kosztowne i długotrwałe.

Samorządy wprowadzą zakazy sprzedaży alkoholu w porze nocnej?
Sejmowa większość chce, by samorządy decydowały o ewentualnym zakazie sprzedaży alkoholu pomiędzy 22.00 a 6.00. Czy gminy skorzystają z tej możliwości? I w jaki sposób wpłynie to na ograniczenie sprzedaży i spożycia alkoholu? Zdania są podzielone.

Głosowanie tylko do piątku
Tylko do najbliższego piątku, 8 grudnia do północy trwa głosowanie w plebiscycie, w którym wspólnie z naszymi czytelnikami wybieramy najprężniej działające koło gospodyń wiejskich. W konkursie bierze udział 18 KGW z całego regionu. SMS-owa rywalizacja jest bardzo zacięta.

Gdyby żył kilkaset lat wcześniej, byłby husarzem
Wiesław Wojciechowski z Wilkowic, odkąd nauczył się czytać, uwielbiał książki historyczne. Zawsze przemawiały do niego barwne opisy rycerskich bitew i turniejów. Fascynował rycerski kodeks honorowy. Kiedy w 2004 roku pojechał na z kolegą na rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem wrócił z mocnym postanowieniem, że zostanie….rycerzem.

Zdjęcia z okolicznych łąk zachwycają świat
Gdy zaczynałem przygodę z fotografią przyrodniczą najważniejsze były dla mnie sprzęt i wiedza. Po pewnym czasie stwierdziłem, że potrzebne jest też szczęście, czyli znalezienie się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Latem tego roku doszedłem do wniosku, że najważniejsza jest jednak stabilna, słoneczna i bezwietrzna pogoda, zwłaszcza w makrofotografii, bo każdy, nawet najmniejszy podmuch wiatru, powoduje, że owad znajduje się już poza kadrem – wyznaje Jacek Olejniczak z Kościana, którego zdjęciami zachwycają się obecnie miłośnicy tej dziedziny z różnych krajów świata.

„Sprawa jest prosta, chcemy obrony mistrzostwa”
Dwie drużyny i prawie dwudziestu żużlowców wystąpiło na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Fogo Unia Leszno przedstawiła kibicom dwa zespoły. Pierwszy skład wystartuje w ekstralidze i przymierza się do obrony mistrzowskiego tytułu. Drużyna rezerw zaprezentuje się w II lidze. Kibice gorąco przywitali żużlowców. Padły pierwsze deklaracje.

Nie ma mowy o kryzysie formy
Szczypiorniści Realu Astromal Leszno dwa razy w tym sezonie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Sytuacja skomplikowała się po ostatnich porażkach. Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego przegrali dwa mecze z rzędu. Wcześniej ulegli też Warmii Olsztyn. Leszczynianie spadli na 4 miejsce w tabeli. W klubie zapewniają, że nie mowy o kryzysie formy. Przerwę świąteczno – noworoczną planują wykorzystać i wyeliminować błędy, które pojawiają się w ataku.

Medal wykuty w górach
Piotr Rudzki, kierowca rajdowy z Leszna, został drugim wicemistrzem kraju w górskich samochodowych mistrzostwach Polski. Sezon podsumował na Ranczo Smyczyna, gdzie zaprosił władze miasta, sponsorów i przyjaciół. Wszystkim dziękował za wsparcie i życzliwość. W planach na przyszły sezon chciałby poprawić swój wynik. „Herbi” marzy o kolejnym medalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*