Warto przeczytać w Panoramie!

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

Policja znalazła poszukiwaną 14-latkę
Tematem poszukiwanej nastolatki z Rawicza przez kilka dni żyła cała okolica. Okazało się, że dziewczyna przebywała w towarzystwie 32-letniego mężczyzny poznanego przez internet. Nastolatka jest już w domu, a mężczyzna w policyjnym areszcie.

Powstanie samoobsługowa myjnia samochodowa
Przy Galerii Leszno trwa budowa myjni samochodowej. Wjazd na plac manewrowy będzie zlokalizowany od strony parkingu, a wyjazd – na ul. Projektantów.
Inwestorem jest firma Super Pol z Leszna, której właścicielem jest znany leszczyński przedsiębiorca Waldemar Ciesiółka.

Palma pierwszeństwa dla Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowic!
W ostatnich dniach smsowego głosowania rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie zwycięzcą naszego plebiscytu zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach, gm. Lipno. Już niejednokrotnie opisywaliśmy podejmowane przez to KGW inicjatywy. To znak, że koło działa bardzo prężnie. Należą obecnie do niego 122 kobiety.

Czarna śmierć w mieście
Dziś rzadko mamy czas, by sięgnąć po tradycyjne książki. Ci, którzy interesują się literaturą, coraz częściej korzystają z audiobooków. Nie trzeba nosić grubych tomów w plecaku czy torbie, wystarczy założyć słuchawki, uruchomić plik MP3 w swoim odtwarzaczu… i wsłuchać się w historię epidemii dżumy z 1709 roku. Historyczny tekst został przełożony przez dra Marcina Błaszkowskiego. Na audiobooku usłyszymy głos wspaniałego aktora Olgierda Łukaszewicza.

Nafis szuka wsparcia
Od roku w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie stoi nieczynny budynek Centrum Kardiologii i Rehabilitacji. Wybudowała go spółka Nafis z Poznania, która liczyła, że będzie w nim kontynuować rozpoczętą w 2007 r. specjalistyczną działalność kardiologiczną. Przyszłością pustego, częściowo wyposażanego obiektu jego właściciele zainteresowali radnych Leszna.

Od nocnego klubu do dyscypliny sportu
Taniec na rurze, zwłaszcza mężczyznom, najczęściej kojarzy się z hollywoodzkimi filmami i klubami nocnymi. Tymczasem to właśnie on został 20 października oficjalnie uznany za dyscyplinę sportu. Trenować pole dance można również w Lesznie. Agnieszka Wiatrowska tę dziedzinę sportu uprawia od kilku lat. Gdy zaczynała swoją przygodę z tańcem na rurze, musiała uczyć się go sama. W Lesznie nie było możliwości skorzystania z profesjonalnych treningów. Sportsmenka, która zakończyła zawodową karierę w pływaniu synchronicznym, postanowiła to zmienić.

Czy to już koniec najstarszej straży miejskiej w regionie?
Niczym grom z jasnego nieba pojawiła się w ubiegłym tygodniu informacja o zwolnieniu i to w trybie dyscyplinarnym dwóch strażników miejskich w Śmiglu. Dwóch, czyli tak naprawdę wszystkich, bo tylko tylu liczy tamtejsza formacja.

Beniaminek płaci frycowe
Cztery zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek ma na swoim koncie pierwszoligowa drużyna Futsalu Leszno na półmetku rozgrywek. Wyniki nie rzucają na kolana, ale jednocześnie nie ma tragedii. Zespół trenera Dariusza Pieczyńskiego przekonał się, że I liga stanowi spore wyzwanie. Beniaminek ma ciężką przeprawę.

Marzą o igrzyskach
Polskie szczypiornistki wracają na tarczy z mistrzostw świata, które trwają w Niemczech. Biało-czerwone w poniedziałek w meczu o 17 miejsce pokonały Brazylię 29:27. Niepowodzenie w światowym czempionacie martwi, ale co najważniejsze, nie burzy planów. Celem jest zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Głos oddajemy ekspertom
Tradycyjnie pod koniec roku przygotowujemy plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego. Przed nami XXXIX edycja plebiscytu. W tym roku sportowych sukcesów nie brakowało, więc czytelnicy mają w kim wybierać. Prezentację wszystkich nominowanych do konkursu sportowców i trenerów poprzedzają typowania ekspertów. Mają one również ułatwić czytelnikom wybór i przypomnieć nazwiska pretendentów do „złotej dziesiątki” sportowców i „złotej piątki” trenerów. Pomogą w podjęciu decyzji. Propozycje ekspertów uwzględniamy w końcowej klasyfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*