Warto przeczytać w Panoramie!

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w niej m.in.:

Z Rawicza do Wrocławia w pół godziny?
Od niedawna kierowcy mogą korzystać z całego dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S5. Leszczyniacy podróżujący do Wrocławia wjadą na ekspresówkę w rejonie Kaczkowa i dotrą nią aż do węzła w stolicy Dolnego Śląska, gdzie trasa S5 łączy się obwodnicą Wrocławia, fragmentem autostrady A8. Kierowcy z utęsknieniem wypatrują drogi ekspresowej w stronę Poznania, ale trzeba na nią jeszcze trochę poczekać. Ma być gotowa w trzecim kwartale 2019 r.

Najgroźniejsi przestępcy seksualni w rejestrze
Od października ubiegłego roku działa rejestr przestępców seksualnych, ale dopiero teraz pojawiły się na nim pierwsze wpisy. Powodem opóźnień była możliwość ubiegania się skazańców o utajnienie ich personaliów.

Inne święta ludzi ze Wschodu
Święta katolickie dawno już za nami, natomiast święta w kościele prawosławnym rozpoczęły się wieczerzą wigilijną 6 stycznia i trwały do 9 stycznia. Prawosławni świętują narodzenie Chrystusa 7 stycznia. Trzynastodniowe opóźnienie w stosunku do Bożego Narodzenia u katolików wynika ze stosowania różnych kalendarzy.

W weekend nie siedź w domu. Będzie się działo!
Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane będą na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Sztaby w regionie leszczyńskim pełną parą przygotowują się do finału, który zaplanowano na najbliższą niedzielę, 14 stycznia. Tradycyjnie podpowiadamy, gdzie warto się wybrać, by wesprzeć WOŚP, a jednocześnie dobrze się bawić.

Tata marzy, aby zabrać córkę na plac zabaw. Tylko tyle i aż tyle…
Choć ma jedynie cztery lata, już jest wojowniczką. Julka Jekel z Leszna nie może beztrosko bawić się z koleżankami i kolegami, czy cieszyć z innych uroków dzieciństwa. Ona musi walczyć. Przyszło jej toczyć najcięższy bój. U dziewczynki zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości tzw. mięsak Ewinga.

Poloneza czas zacząć, czyli przeżyj studniówkę raz jeszcze
Studniówk@ przedstawia historię maturzystów przygotowujących się do balu. Większość z nich, poświęca temu wydarzeniu całą uwagę, totalnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Główną bohaterką jest Agnieszka, która stroni od zakrapianych imprez i szkolnych romansów, a tym żyją jej rówieśnicy. W tę rolę wcieliła się Agnieszka Fórmanowska-Szulc, córka leszczyńskiej dziennikarki.

Facet z pompadour
Przed nami kilka tygodni intensywnej zabawy, podczas których parkiety karnawałowych bali zdominują podgoleni mężczyźni. Na głowach modnie obstrzyżonych panów na pierwszy plan wysuwają się krótkie lub wręcz wygolone boki z dłuższymi włosami na czubku głowy. Taka fryzura świetnie współgra z każdym rodzajem włosów oraz każdym kształtem twarzy.

Dziś ostatni dzień. Sms-y tylko do północy!
Za nami kolejny rok sportowych zmagań. Reprezentanci naszego regionu zdobywali medale w kraju i na świecie. Koniec roku sprzyja podsumowaniom i ocenom. Temu służy nasz plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów w regionie. Wyboru kandydatów dokonaliśmy spośród zawodników i trenerów reprezentujących barwy klubów z naszego regionu.

Zazdroszczą nam ich wszyscy
W minionym sezonie zdominowali w kraju rozgrywki juniorskie. Także w lidze tworzyli duet niemal doskonały. Bartosz Smektała i Dominik Kubera, to ich zazdroszczą FOGO Unii Leszno pozostałe kluby.

Real Astromal blisko czołówki. Niezła Tęcza
Za nami połowa rozgrywek w I i II lidze szczypiornistów. Na zapleczu ekstraklasy nieźle radzi sobie Real Astromal Leszno, który był nawet liderem tabeli. W II lidze sporo radości daje swoim kibicom Tęcza Kościan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*