Warto przeczytać w Panoramie!

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w nim m.in.:

Orkiestra znów zagrała rekordowo
Wielkie liczenie jeszcze trwa, ale wszystko wskazuje, że bilans 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się rekordem. Pieniądze zbierano na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Grano od rana do późnego wieczora.

Ukradł wóz dla dziewczyny
Co zrobi mężczyzna by zaimponować kobiecie? Wszystko zależy od fantazji. 39 – letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, aby zaimponować nowo poznanej kobiecie, ukradł opla.

Dzwonią z Kuby i wyłudzają kasę
Od kilku tygodni, niektórzy na wyświetlaczach swych telefonów dostrzegli nieodebrane połączenia od nieznajomego numeru. Połączenia te wykonywane były w nocy, więc rano większość osób oddzwaniała pod dany numer.

Bydło mięsne opłacalne, ale trzeba uważać
Przybywa gospodarstw, w których hodowane są opasy. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z ubiegłego roku ich największe pogłowie znajduje się obecnie w województwach: mazowieckim (18,3%), podlaskim (16,6%) i właśnie wielkopolskim (16,4%).

Miała 39 lat, gdy została babcią. Po dwudziestu latach doszła nowa rola – prababci
Każda babcia i dziadek są wyjątkowi. Celina Kordus z Pudliszek w gm. Krobia jest jednak wyjątkowa podwójnie. I wcale nie chodzi o to, że w bardzo młodym wieku została babcią – miała wtedy 39 lat. Na pewno należy też jednak do grona najmłodszych prababć w regionie. Została nią jako 59-latka.

Nadchodzi kolejna fala zachorowań
Wokół szczepień przeciwko grypie narosło wiele mitów. Do najczęstszych należy: zaszczepiłem się a po dwóch, trzech dniach zachorowałem. Tymczasem, jak przekonują lekarze, jeśli pacjent zachorował w kilka dni po aplikacji szczepionki na grypę, to choroba była już w okresie wylęgania.

Miliony na szpitalne inwestycje
Zarząd województwa wielkopolskiego przyznał ok. 120 mln zł dofinansowania na inwestycje w placówkach medycznych, zarówno mu podległych, jak i zarządzanych przez inne podmioty. Wśród lecznic, których pacjenci skorzystają ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 są wojewódzkie szpitale w Lesznie i Kościanie, a także powiatowe w Rawiczu i Gostyniu.

Rozgrzej się i popraw sobie humor
Nasz organizm potrzebuje nawodnienia bez względu na porę roku. W czasie mrozów, tak samo jak w przypadku upałów, trzeba dbać o odpowiednie zapasy płynów, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. I choć pocimy się mniej niż latem, to ze względu na niskie temperatury, mamy większą tendencję do oddawania moczu oraz wdychamy zimne powietrze, które natychmiast absorbuje wilgoć i jest wydychane. Dlatego w czasie mrozów, najlepiej pić często i w małych ilościach.

Laureaci plebiscytu sportowego na deskach teatru
Odliczamy godziny do ogłoszenia wyników 39. Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku. Uroczysta gala odbędzie się w piątek, 19 stycznia w Teatrze Miejskim w Lesznie. W podsumowaniu plebiscytu wezmą udział: sportowcy, trenerzy, działacze sportowi, parlamentarzyści,władze Leszna i powiatu leszczyńskiego, samorządów lokalnych, zaproszeni goście.

Horror bez happy endu
Leszczyńscy szczypiorniści nie mają szczęścia w rzutach karny. W tym sezonie przegrali w ten sposób trzeci mecz. Obu porażek doznali przed własną publicznością. Mimo, że z SMS Gdańsk prowadzili przez większą część spotkania. Mecz zakończył się remisem 25:25.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*